Co warto zobaczyć w Gdańsku – 10 atrakcji

Gdańsk jest pięknym miastem położonym na północy Polski. Jest także jednym z chętniej odwiedzanych miast przez turystów, ponieważ nie tylko zachwyca swoją architekturą ale także ciekawi swoją historią.

Posiada on kilka najbardziej ciekawych miejsca, które trzeba koniecznie odwiedzić, będąc w samym Gdańsku.
Jednym z głównych miejsc charakterystycznych dla Gdańska jest stare miasto. Warto przejść się po zabytkowym starym mieście, napić się kawy w gdańskiej kawiarni i poczuć klimat tego miejsca. Co warto zobaczyć w Gdańsku.

Pięknym miejscem, jednocześnie miejscem kultu religijnego jest Archikatedra w Gdańsku-Oliwie. Nazwa wzięła się stąd, że posiada ona historyczne oliwskie organy, które są słynne na całym świecie. A wszystko to dzięki wspaniałemu brzmieniu tych oliwskich organów, które wykorzystywane są na licznych festiwalach czy koncertach odbywających się w Gdańsku.
Charakterystycznym miejscem dla architektury Gdańska jest Brama Wyżynna. Jest to renesansowa brama miejska w Gdańsku, która posiada piękną historię, ponieważ w swojej istocie miała nawiązywać do bram miejskich w Antwerpii, ponieważ tak belgijskie bramy podobały się Willem’owi van den Blocke’owi.
Będąc w Gdańsku grzech nie pójść do Narodowego Muzeum Morskiego, w którym można podziwiać kulturowe i techniczne dziedzictwo morskie. Cały ten majątek realizowany jest poprzez gromadzenie i zabezpieczanie zabytków związanych ze szkutnictwem, okrętownictwem, żeglugą rzeczną i morską, rybołówstwem, żeglarstwem, militarystką i edukacją morską. Wiedza ta jest ogromna, dlatego staranie jest przechowywana a także upowszechniana z naciskiem na morską historię Polski i jej gospodarkę na przestrzeni dziejów.
Architektura nawiązująca do stosunkowo niedawnych wydarzeń to m. in. Pomnik Trzech Krzyży. Ich historia nawiązuje do ofiar wydarzeń Grudnia 1970. Pomnik ten znajduje się na placu Solidarności w Gdańsku.
Gdańsk jest miastem położonym przy bezpośrednim kontakcie z Morzem Bałtyckim. Najpiękniejsze plaże Morza Bałtyckiego to Plaża Sobieszewska i Plaża Stogi. Wszystko to dzięki najszerszym i najładniejszym plażom w całym Gdańsku. Charakteryzują się one piaszczystymi i osłoniętymi pasmami wydm i lasu sosnowego, który stanowi spokojną oazę dla kąpieli słonecznych i morskich. Będąc na tych plażach można podziwiać piękno natury i ciszę, dzięki której relaks przychodzi. Warto odwiedzać takie miejsca, ponieważ są ukojeniem dla duszy. A piękne miasta to nie tylko architektura miasta ale także i piękno krajobrazu, szczególnie w przypadku miast położonych w tak pięknym terenie jak Morze Bałtyckie.
Kolejnym elementem charakterystycznym dla architektury Gdańskiej jest Żuraw. Jest to zabytkowy dźwig portowy i jednocześnie jedna z bram wodnych Gdańska, która mieści się nad Motławą, na końcu ulicy Szerokiej. Jest to jedna z filii Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz jednocześnie największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy.
Warto odwiedzić tak piękne miasto jakim jest Gdańsk, ponieważ łączy ze sobą nie tylko piękną architekturę ale także i piękno krajobrazu.

Artykuł powstał wraz z portalem fajnepodroze.pl który poświęcony tematyce turystycznej.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *