WOŚP: Oświadczenie Jerzego Owsiaka dot. ataku na prezydenta Gdańska

Poniżej oświadczenie Jerzego Owsiaka z dnia 13.01.2019 z godziny 20.45 dotyczące ataku na prezydenta Gdańska podczas wczorajszego wydarzenia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

„Dostaliśmy informację z Gdańska, że doszło do tragicznej sytuacji, kiedy ktoś wtargnął na scenę naszego Finału i pan Prezydent Gdańska – pan Adamowicz – został ugodzony nożem. Sprawca został zatrzymany. Dzieje się to w środkowej Europie, w Polsce. W Polsce, która słynęła z tego że była krajem, który wymyślił wolność, wymyślił „Solidarność” w XX wieku. Wymyślił wolność dla innych krajów. Wymyślił, że bez przemocy możemy myśleć o naszej wolności.

W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak się zakręciliśmy nawzajem, niewiarygodnie, tak się wzięliśmy za łby. A mówimy „grajmy bez focha”. Mając żale, swoje pretensje, swoje bóle, targniemy się z nożem na drugą osobę.

Czytaj więcej : WOŚP
One thought on “WOŚP: Oświadczenie Jerzego Owsiaka dot. ataku na prezydenta Gdańska

  1. #miremzaowsiakiem

    Dzień dobry, zastanawiam się czy Polacy we Włoszech, a szczególnie w Mediolanie, gdzie mieszkam 20.01.2019, przyłączają się jakoś do „ Światełek do nieba” w wyrazie wsparcia dla #muremzaowsiakiem? Umieściłam post na stronie Polacy w Mediolanie i powoli dobijamy do 100 osób, które chciałyby się przyłączyć. Może chociaż symbolicznie coś zorganizujemy? Nawet zapalenie zimnych ogni w zaciszu własnego domu, mogłoby być tym gestem w stronę Serca #wosp

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.