Biura serwisowane – co warto o nich wiedzieć?

Rośnie liczba firm, w których pracuje też coraz więcej ludzi. Niektórzy za wszelką cenę nie chcą wykonywać pracy biurowej – inni o tym marzą. Zawsze jednak olbrzymim wyzwaniem jest samo wynajęcie przestrzeni biurowej i dostosowanie jej do potrzeb całej załogi. Nawet jednoosobowa działalność nie powinna być prowadzona w domu, ponieważ nie jest to zbyt profesjonalne podejście – zwłaszcza przy spotkaniach z klientami. Na szczęście istnieją biura na wynajem, a wśród nich biura serwisowane. Czym są?

Biura serwisowane – co to takiego?

Można wynająć jakiś lokal użytkowy i samodzielnie dopasować go do potrzeb swojej firmy, albo też skorzystać z gotowej przestrzeni biurowej. Choć niektórzy zapewne bardzo się zdziwią, takie rozwiązania są obecne nawet i w Polsce. Jeśli chodzi o biura serwisowane, wraz z przestrzenią wynajmuje się tak naprawdę całe zaplecze – stoły, krzesła, urządzenia. Przynosi się jedynie swój własny komputer i jakieś ściśle związane z wykonywaną działalnością elementy, i już można zaczynać! Podobne biura na wynajem odznaczają się kilkoma charakterystycznymi cechami:

  • istnieją części wspólne, na przykład recepcja czy łazienka, z których każdy wynajmujący korzysta
  • istnieją przestrzenie zamknięte, gdzie dostęp ma tylko ta osoba, która wynajęła biuro i jej pracownicy
  • przestrzeń biurowa jest wysokiej jakości, świetnie wyposażona i reprezentacyjna
  • aneks kuchenny najczęściej jest dobrze rozwinięty i dostępny dla wynajmujących
  • biuro jest świetnie ulokowane, a w biurowcu może pracować wiele znanych firm.

Czy warto korzystać z biura na wynajem?

Wiele osób miało już okazję być w takim biurze serwisowanym, jednak nawet o tym nie wiedzieli. W takim budynku pracuje wykwalifikowany personel, za którego ręczy firma zajmująca się wynajmem. Na obsłudze można polegać, a wszelkie standardy są zachowane. Dodatkowo można mieć dostęp na przykład do sali konferencyjnej i sprzętu do konferencji. Zdecydowanie warto podjąć decyzję o wynajęciu takiej przestrzeni, ponieważ to olbrzymia wygoda. Nie trzeba zajmować się resztą personelu, ani zatrudniać nikogo dodatkowego do obsługi, a jeśli cokolwiek nie będzie pasować, można wygodnie przenieść się do innego biurowca. Cała przestrzeń prezentuje się kilka razy lepiej, niż mógłby urządzić swoje biuro przeciętny przedsiębiorca – co wpływa również na odbiór przez klientów i współpracowników. W tej chwili oferta jest najlepiej rozwinięta w Warszawie, jednak można znaleźć podobne biura na wynajem także i w innych miastach.

Biura serwisowane – informacje o kosztach

Istotna jest zawsze informacja o kosztach, jakie trzeba będzie ponieść by wynająć przestrzeń. Wszystko jednak jest uzależnione od konkretnego miasta i konkretnej przestrzeni, na jaką się decydujemy. Im większe miasto, im ściślejsze centrum i im wyższy standard, tym wyższe są oczywiście opłaty. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że za lokal użytkowy i tak trzeba byłoby płacić, lepiej już zainwestować w wynajęcie dopasowanej przestrzeni, w którą nie trzeba będzie wkładać żadnych dodatkowych pieniędzy, bo wszystko już tam jest!

Materiał mógł powstać dzięki firmie TheOffice. Profesjonalny wynajem biur więcej informacji na https://theoffice.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *