Setki kradzionych aut z Włoch trafiało za granicę. Wśród aresztowanych są Polacy

Przemyt samochodów i części zamiennych staje się coraz bardziej rentowny. Funkcjonariusze Polstrada di Roma we współpracy z Prokuraturą Republiki aresztowali grupę osób zamieszanych w kradzieże samochodów na terenie całych Włoch. Wśród zatrzymanych znaleźli się Włosi, Polacy, Albańczycy, Mołdawianie.

Aresztowani są oskarżeni o kradzież pojazdów, przemyt, fałszerstwa dokumentów, itd. W wielu przypadkach samochody były wywożone za granicę i sprzedawane także online. Przestępstwa były planowane, kontrolowane i zlecane na zamówienie m.in w Polsce, Bułgarii, Albanii, Hiszpanii i Niemczech. 

Członkowie bandy, której szefem był Albańczyk, wyszukiwali samochody, których części zamienne są wyjątkowo kosztowne na rynku. Dużą popularnością cieszyły się również auta o dużej mocy.

Po 11 miesiącach śledztwa akcja policji zakończyła się pomyślnie. Jak podaje włoska prasa, podczas jednej interwencji, włoskiej policji udało się zatrzymać tir przewożący części zamienne z 18 różnych samochodów skradzionych w Rzymie i wywożonych na sprzedaż do Polski.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *