Spotkanie Noworoczne w Wieliczce

Podczas Spotkania Noworocznego w Wieliczce, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, rozpoczął łączność w ramach Światowych Dni Młodzieży. Ksiądz Kardynał, który uczestniczył we wszystkich dotychczasowych spotkaniach z młodymi, pozdrowił młodzież z Panamy i Ojca Świętego Franciszka. W ten szczególny wieczór, przypomniał także osobę Jana Pawła II, który był zawsze z młodzieżą jako ich przewodnik i poprzez młodych przemawiał do całego świata. Teraz jego testament kontynuuje Papież Franciszek. 

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży są niezapomnianym przeżyciem dla Wieliczki i Wieliczan. – Doskonale rozumiemy, jak wielką radość przeżywają teraz mieszkańcy Panamy oraz przybyli pielgrzymi.

Blisko trzy lata temu, wspólnie przeżyliśmy tę radość na wielickiej ziemi. Dziś łączymy się z Panamą w modlitwie, śpiewie i wspólnym czuwaniu. – dodał Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.Spotkanie rozpoczęła modlitwa w czterech językach; angielskim, polskim, włoskim oraz hiszpańskim, aby podkreślić dążenie wszystkich ludzi do pokoju na świecie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *