Niesamowite oferty alpejskich wsi w Piemoncie: 9 tys. euro dla rodziny, która tu zamieszka, lub cała wieś na sprzedaż za 360 tys. euro

Już nie tylko oferta sprzedaży domów za 1 euro zachęca aby zamieszkać na stałe w wyludniających się miasteczkach we Włoszech.

Duże poruszenie zrobiła ostatnio wiadomość, że urząd gminny Locana (Valle Orco, 62 km na północ od Turynu) oferuje wszystkim, którzy zechcą osiedlić się tu na dobre 9 tysięcy euro. Górzysta miejscowość Piemontu wyludnia się z roku na rok, obecnie mieszka tu około 1500 osób.

Aby temu zapobiec gmina rozpoczęła aktywną kampanię, począwszy od „Tutti a scuola a Locana”, w której zaprasza rodziców aby zapisywali dzieci do szkoły w Locanie. Ostatnio natomiast proponuje nowo osiedlonej rodzinie aż 9 tysięcy euro (3 tysiące euro rocznie przez trzy lata). Aby spełnić warunek rodzina musi mieć dochody Isee równe lub powyżej 7 tysięcy euro i mieszkać we Włoszech od co najmniej 5 lat.

Tymczasem jeszcze inną interesującą ofertę, dla nieco bogatszych inwestorów, proponuje Castelmagno w prowincji Cuneo (Val Grana, region Piemonte). Na sprzedaż przeznaczona jest cała wieś Batuira (wszystkie zabudowania i 22 ha pastwisk) za jedyne 360 tysięcy euro. Być może zamiast kupić mieszkanie w Rzymie czy Mediolanie ktoś skusi się aby zainwestować w ogromne gospodarstwo agroturystyczne we włoskich Alpach.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *