Jakie rolety wybrać do mieszkania?

Rolety antywłamaniowe spełniają wiele ważnych funkcji, dlatego coraz więcej osób wybiera je do swojego mieszkania. Nie są to tylko antywłamaniowe, ale również ochronne, głównie przed słońcem oraz mrozem. Ich wybór zależny jest od kilku czynników, takich jak wielkość mieszkania, okna, rodzaj piętra, na którym znajduje się mieszkanie, a nawet nasłonecznienie.

Obecnie rolety są różnokolorowe, co oznacza, że można wybrać nie tylko białe, ale i brązowe, beżowe, szare, kremowe oraz czarne. Kolorystyka wpływa na wygląd, ale i na cenę zakupu rolet, ale głównie chodzi o odbijanie światła. Kolejną ważną rzeczą jest wybór urządzenia do zamykania i otwierania rolet, czy to ręczne czy automatyczne. Rolety zasłaniane ręcznie posiadają linki lub taśmy, jednak są montowane jedynie na okna małe, optymalne.

Natomiast okna duże, niewymiarowe czy balkonowe doskonale sprawdzają się na pilota, który automatycznie je zamyka i otwiera. Puszkę można zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a zależy to od klienta i jego budżetu. Obecnie średnia cena zakupu i montażu rolet wynosi około 1000 złotych za jedno okno. Montażem zajmują się firmy okienne, które przygotowują urządzenie w warsztacie i dopiero u klienta je montują i sprawdzają czy cały mechanizm działa prawidłowo. Rolety antywłamaniowe posiadają 24 miesiące gwarancji, podczas której wszelkie naprawy są dokonywane prawie za darmo. 

Wybór rolet a cena 

Cena ma ogromny wpływ na wybór rolet i wszelkich dodatkowych mechanizmów czy atrybutów, by wyglądały atrakcyjnie. Jednak najważniejsza jest funkcjonalność, dlatego warto zapytać eksperta o szczegóły. W pierwszych etapach następuje wymierzenie okien i dopasowanie rolet do nich, a dopiero potem następuje wybór koloru, mechanizmów, czy dodatków. Każdy kolejny element to koszty dla klienta, stąd też urządzenie całego mieszkania w rolety może wynosić nawet 4 tysiące złotych. Jest to bardzo cenna rzecz podnosząca wartość mieszkania, ale i chroniąca je przed zbyt mocnym słońcem latem czy dużym mrozem zimą. Ma to wpływ na ilość chłodu w mieszkaniu, ale i stan ogrzewania zimą, co przenosi się na rachunki. Zanim nastąpi zakup rolet zewnętrznych, należy obejrzeć je w różnych sklepach, zapytać o ceny, o montaż, a także gwarancję.

Dobre opinie o danej firmie także wpływają na wybór, ponieważ takie rolety są solidne i zazwyczaj montowane na wiele lat. Najczęściej wybierają je mieszkańcy mieszkający na parterze oraz na ostatnim piętrze, ale wtedy i cena jest najniższa. Liczy się również grubość materiału, z jakiego zrobione są rolety, by pod naporem deszczu, śniegu czy gradu nie wygięły się zbyt szybko. Droższe są rolety na mechanizm, z dodatkiem pilota, gdzie całość jest podłączana do prądu. Kiedy są braki w jego dostawie, wówczas roleta nie zadziała. Ma to jednak swoje zalety, mianowicie, nie trzeba używać siły do podciągania rolet. Koszty mechanizmu sięgają kolejnych 1000 złotych za jedno okno. Stali klienci mogą liczyć na rabaty, jeśli wcześniej korzystali z usług danej firmy. 

Więcej informacji
Pod adresem http://skarbiec.tiu.pl/ znajdziesz więcej informacji o roletach antywłamaniowych i innych rozwiązaniach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *