Turyn: 26 letnia Polka aresztowana za oszustwo osób starszych

Turyn: Jak podają lokalne media 26 letnia Polka udawała, że ​​jest przyjaciółką córki 70 letniej kobiety opowiadając jej przez telefon, że miała wypadek samochodowy z udziałem ciężarnej kobiety i potrzebowała pieniędzy. W ten sposób oszustce udało się zdobyć 12 srebrnych łyżeczek do herbaty,  78 złotych talerzy o łącznej wadze 3,5 kg i 34 gramową złotą monetę Krugerrand.

Policjanci, którzy przez jakiś czas obserwowali poczynania kobiety natychmiast interweniowali, gdy starsza pani dostarczyła jej torbę z cennymi przedmiotami w parku miejskim przy Piazza Stampalia. Polka została przyłapana na gorącym uczynku i aresztowana.

Aresztowanie odbyło się w ramach akcji ,,Medusa” która została zainicjowana przez kwestora Francesco Messina  w celu udaremnienia oszustw kosztem osób starszych przez wyspecjalizowanych  przestępców.

Od początku 2018 r. w Turynie zgłoszono na komendach policji aż 500 podobnych oszustw, których ofiarami były osoby w starszym wieku. Najwięcej przypadków zarejestrowano w dzielnicy Mirafiori.

Aby zahamować tę falę przestępstw kilka miesięcy temu utworzono specjalne grupy zadaniowe składające się z wysoko wykwalifikowanego personelu, który ma za zadanie przeprowadzenie dokładnej analizy zjawiska na danym terenie oraz wykonywanie czynności śledczych w celu zapobiegania kradzieży i oszustw wobec osób starszych.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *