Pełnia Śnieżnego Księżyca 2019 – Łowy Superksiężyca w Bolonii

We wtorek 19 lutego  mogliśmy podziwiać zjawisko Superksiężyca – to moment gdy Księżyc jest w pełni a jednocześnie znajduje się w najmniejszej odległości od Ziemi.

Pełnia naszego naturalnego satelity widoczna była już po godzinie 16.00, wówczas znajdował  się on w perygeum, czyli punkcie orbity położonym najbliżej naszej planety. Dane NASA podają, że w takim położeniu Księżyc wydaje się  do 14% większy i do 30% jaśniejszy niż w apogeum czyli momencie kiedy jest najbardziej oddalony od Ziemi.

Druga pełnia Księżyca w 2019 roku nazywana jest Snow Moon, czyli Pełnią Śnieżnego Księżyca. Rzeczywiście był on niezmiernie jasny i widoczny, także niebo wydawało się być wyjątkowo przezroczyste, co umożliwiło dokładną obserwację, zjawisko naprawdę fascynujące!

Około godziny 19.00 udałam się dosłownie na „łowy księżyca” w Bolonii. Pierwszy etap to bardzo znany punkt widokowy San  Michele in Bosco, skąd widoczny był po prawej stronie mój śnieżnobiały  upatrzony cel. Nie było łatwo, ale udało się go wrzucić w kadr. Zaraz potem następny punkt gdzie dobrze widoczny jest księżyc, to San Luca. Z pobliskiego parkingu był wspaniały widok i miałam następny złowiony kadr. Było bardzo zimno, więc jako ostatnie miejsce wybrałam park  Giardini Margherita, tam złowiłam dosłownie zdjęcie w wodzie…

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *