6 milionów polskich turystów przyjeżdża do Włoch

W ostatnich latach Włochy stopniowo zmieniają kulturę przyjmowania turystów. Promują nie tylko przepiękne lokalizacje, sport i naturę, architekturę i sztukę, ale także lokalne produkty eno-gastronomiczne i tradycje. To wszystko chyba najbardziej przyciąga dziś przeciętnego turystę z Europy.

Z ostatnich badań wynika, że 10% zagranicznych turystów, którzy przyjeżdżają do Włoch na wakacje pochodzi z krajów Europy środkowo-wschodniej: Polski, Rosji, Czech, Rumunii, Węgier, Słowacji i Bułgarii.

Najwięcej z nich, bo aż 6 milionów przyjeżdża właśnie z Polski.

Ponad jedna trzecia turystów z Europy środkowo-wschodniej rezerwuje noclegi w hotelach, ale coraz większym zainteresowaniem cieszy się wynajem mieszkań.

Jakie regiony cieszą się największym powodzeniem? Na południu dominują Sycylia i Kalabria. Na północy przyciąga uwagę głównie Veneto i Trentino-Alto Adige.

Według sondaży, dzisiejsi turyści z krajów Europy środkowo-wschodniej mają wysoki poziom kultury i średnio/wysoki status społeczno-ekonomiczny, wydają coraz więcej pieniędzy i wymagają wysokich standardów.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.