Polskie kosmetyki odnoszą coraz większe sukcesy na rynku europejskim – #COSMOPROF2019

Na targach Cosmoprof 2019 w Bolonii, największym tego typu wydarzeniu promocyjnym w branży kosmetycznej, pokazało się dziesiątki polskich firm prezentujących najwyższej jakości kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Nasze rodzime produkty cieszą się dużym uznaniem klientów na całym świecie (czytaj również: Polskie kosmetyki prezentują się we Włoszech i Polska branża kosmetyczna targi Cosmoprof).

Na tegorocznych targach w Bolonii nagrodzono aż trzy polskie firmy: 1 miejsce dla Indigo – Cosmoprof Award w kategorii Nail Products; w finale znalaza się firma Arkana – maska Neuro Gaba&Nana Lift Mask – Cosmoprof Award w kategorii Personal Care Products; oraz wyróżnienie dla firmy NovaClear z Urban Sunblock SPF 50+ w Cosmo Trends 2019

O tym jak sprzedają się polskie produkty na rynku europejskim, a w szczególności rynku włoskim, rozmawiamy m.in z panem Adrianem Winiarzem dyrektorem eksportu w firmie Bielenda Kosmetyki Naturalne:

„Firma Bielenda została założona prawie 30 lat temu przez panią Babarę Bielenda, które wcześniej pracowała w firmie Miraculum (najstarszej i najbardziej tradycjonalnej firmie w Polsce). Od tego czasu firma odnotowuje stały i bardzo dynamiczny rozwój, obecnie sprzedajemy kosmetyki w przeszło 50 krajach, na wszystkich kontynentach. Sukcesorami pani Barbary są dwaj bracia: Jacek i Marek Bielenda, którzy wspólnie rozwijają firmę z dużymi sukcesami.

Firma specjalizuje się w produktach do pielęgnacji twarzy, mamy dwie główne marki: Bielenda Professional (produkty do salonów kosmetycznych) i nasz główny biznes, tj. Bielenda detaliczna (produkty do wykorzystania indywidualnego, w domu, produkty, tzw. massmarketowe.

Nasze produkty są dostępne w Europie. Trzeba pamiętać, że Europa jest bardzo dojrzałym rynkiem kosmetycznym. Tutaj największe sukcesy święci nasza marka profesjonalna, którą sprzedajemy głównie w Portugalii, na Węgrzech, w Finlandii, na Łotwie… Sprzedajemy również we Włoszech głównie markę detaliczną, i głównie drogą internetową, ale oczywiście nasza marka profesjonalna również jest przedstawiana przy różnych okazjach na rynku włoskim. Mamy tu już pierwsze sukcesy, rozpoczęliśmy działalność w centrum treningowym na południu Włoch i liczymy na dalszy rozwój.”

Korespondencja: Agnieszka B. Gorzkowska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *