Mediolan światowym centrum designu

58 edycja Il Salone del Mobile

Co roku, w kwietniu, Mediolan staje się centrum światowego designu. Targi Salone del Mobile  i setki imprez związanych z Fuorisalone to pretekst, aby opanować każdy skrawek miasta: galerie, sklepy, restauracje czy ulice.

Właśnie trwa 58 edycja – w dniach od 9 do 14 kwietnia  na targach w centrum targowym Rho wystawia się na ponad 205 tysiącach metrów kwadratowych ponad 2.350. W ubiegłym roku targi odwiedziło ponad 435.000 zwiedzających, w tym roku organizatorzy liczą za pobicie tego wyniku.

Event podzielony jest na 5 różnych sektorów, na których m.in. 550 designerów prezentuje nowości w ramach il SaloneSatellite. Il Salone del Mobile dzieli się na dwie podstawowe kategorie: Salone Internazionale del Mobile e il Salone Internazionale del Complemento d’Arredo.  Te z kolej dzielą się na trzy typologie stylistyczne: Classico, Design e xLux. Niektóre z imprez odbywają sięco dwa lata, w tym roku zobaczymy  Euroluce i Workplace3.0. Pierwsze dni  na targi zapraszani są profesjonaliści z sektora, szeroka publiczność może je zwiedzać w sobotę i niedzielę, w godzinach od 9.30 do 18.30.

Poza samymi targami  podczas MILANO DESIGN WEEK miasto żyje Il Fuorisalone, w ramach którego organizowane jest mnóstwo imprez. Tegoroczna edycja dedykowana jest  Leonardo da Vinci, w 500 lat po jego śmierci, który ciągle jest inspiracją dla artystów na całym świecie.

Wśród setek eventów i projektów każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Warte odnotowania m.in:

Na Piazza Duomo  Maestà Sofferente di Gaetano Pesce e B&B Italia – wysoki na 8 metrów fotel , zrealizowany w 1969 roku

La Mitologia del Palazzo Reale in Alcantara

Palazzo Reale, Piazza del Duomo 12.

Aqua, La visione di Leonardo e Marco Balich. Instalacja poświęcona studiom hydraulicznym Leonardo. Do zobaczenia na Via S. Marco.

Armani/Silos

Jedno z miejsc w Mediolanie, które trzeba odwiedzić. Teraz z okazji Il Salone del Mobile 2019, Giorgio Armani otworzył w  di Armani/Silos pierwszą swoją wystawę poświęconą architekturze, pokazującą przebieg kariety Adao Ando, autora silos milanesi. Wystawa czynna od 9 kwietnia do 28 lipca, Via Bergognone 40.

Jak dojechać do RHO FIERA

 metro: M1- linia czerwona przystanek końcowy  Rho Fiera, pamiętajmy, że obowiązuje bilet podmiejskin con tariffa extraurbana.

Więcej informacji: Salone del Mobile Milano 2019

Korespondencja: Ewa Trzcińska -Dziennikarka, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *