Motor Valley 2019 w maju w Modenie!

Przez lata odbywający się w grudniu w Bolonii Motor Show zniknął z kalendarza, a jego miejsce zajął Motor Valley, odbywający się w tym roku po raz pierwszy w maju w Modenie.

Od 16 do 19 maja w obiekcie Modena Fiere odbędzie się event skupiający całą branżę motoryzacyjną. Właśnie w tej części Włoch jest skupisko firm produkujących i działających w sektorze automotive – ponad 16500 przedsiębiorstw, ponad 100.000 pracowników, ponad 10 miliardów euro sprzedaży eksportowej. Stąd też nazwa regionu Motor Valley, która dała nazwę też nowemu eventowi.

W Modenie event ten potraktowano jako możliwość pokazania miasta w szerszej perspektywie i przygotowano cały szereg atrakcji. Jedną z nich jest dwukilometrowy tor wyścigowy na różne pokazy czy występy. Współpraca Motorvehicle University of Emilia-Romagna, powstała z połacznia uniwersytetów z Bolonii, Parmy i Ferrary z takimi firmami jak Ferrari, Lamborghini, Dallara, Ducati, HaasF1Team, HPE COXA, Magneti Marelli, Maserati, Pagani e Scuderia Toro Rosso także przynosi swoje efekty w postaci wielu paneli dyskusyjnych czy inicjatyw. Do projektu przyłączyło się także Maranello, ze swoimi Muzeum Ferrari i Muzeum Enzo Ferrari, a także Muzeum Pagani z San Cesario, czy Muzeum Lamborghini w  Sant’Agata Bolognese  i wiele wiele innych jednostek. Będzie się działo – 15 muzeów motoryzacyjnych należących do słynnych fabryk i 16 prywatnych kolekcji zabytkowych samochodów i motocykli otwiera swoje drzwi dla zwiedzających.  Klimat festiwalu ma przyciągnąć tak specjalistów z sektora jak i turystów do zwiedzenia regionu Emilia Romagna, włoskiej “Doliny Motoryzacyjnej”. W regionie Emilia Romagna znajdują się  także cztery tory wyścigowe do zawodów sportowych, na które co roku przybywa ponad 1,2 mln turystów.  Ponadto, wzdłuż starej Via odbywa się legendarny wyścig samochodowy Mille Miglia, czyli wyścig starych samochodów, który rozpoczyna się w Brescii w północnej części Włoch, i ciągnie się wzdłuż regionu Emilia Romagna aż do Rzymu.

Modena chce wykorzystać moment i pokazać swoje historyczne miasto, z docenionymi przez  UNESCO zabytkami. Do tego dojdą degustacje kulinarne, pokazy sztuki czy kultury.

Motor Valley Festiwal  – niektóre z propozycji:

6-19 maja – centrum miasta Palazzo Ducale w Modenie – Dziedziniec Honorowy: od 11:00 do 23:00 wystawa najlepszych marek z regionu Motor Valley

16-17 maja -Laboratorio Ex AEM w Modenie: nauczyciele akademiccy i studenci w ramach open innovation dyskutują o współpracy z firmami z sektora.

17 maja (Area Modello – Modena) – projekt  MASA, rezultat współpracy miasta Modena z  Uniwersytetami z Modeny i Reggio Emilia oraz  Maserati SpA.

wieczorem – centrum miasta Piazza Roma w Modenie: Ferrari Tribute, skupiający historyczne Ferrari z całej Europy; następnego dnia parada MilleMiglia

17 maja (Piazza Roma): Ferrari Tribute, historyczny zjazd Cavallino Rampante przed wyścigiem 1000 Miglia

17-19 maja Piazza Largo S. Agostino):  Villaggio Motor1Days.

                   Piazza Matteotti: degustacje najlepszych tradycyjnych potraw

                  Piazza Sant’Agostino: partnership z Federesports – pokazy samochodowe

                  Piazza Grande: Wystawa samochodów Pagani z okazji 20-lecia Zondy

18 maja 6.45-12.30 – Park Novi Sad: MilleMiglia, prezentacja “Najpiękniejszego wyścigu na świecie”- Enzo Ferrari

18 maja – Park Narodowy Novi Sad: Pokaz Formuły 1 Pit Stop

18-19 maja –  Autodromo di Modena: wystawa 100 najnowszych samochodów, testy torowe, drogowe i terenowe, wirtualne symulatorary, więcej informacji na  www.motor1days.com

19 maggio (Autodromo di Modena): Crazyrun, 500km prawdziwej zabawy tak dla 80 drużyn i ich samocjodów, pokonujących rozmaite przeszkody jak i dla wszystkich oglądających Innovazione.

Więcej informacji: motorvalley.it/event/motor-valley-fest-2019

Korespondencja: Ewa Trzcińska, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego.Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *