Nowoczesne rozwiązania na stacjach paliw

Już dawno minęły czasy, kiedy kierowcy oczekiwali od stacji paliw jedynie tego, że będą mogli tam zatankować benzynę. Współcześnie stacja musi spełniać wiele funkcji, a przede wszystkim być nowoczesna i skomputeryzowana.

Stacja dla wszystkich

Przede wszystkim przegrywają stacje, które nie są w stanie rozbudować swojego punktu sprzedaży. Współcześni kierowcy dużo chętniej korzystają bowiem ze stacji, które są przestronne, ergonomiczne, a także mają dobrze wyposażony sklep convenience, wydzieloną strefę restauracyjną i rozbudowany koncept gastronomiczny. Na trasie, poza wielkimi miastami mile widziana jest też strefa dla dzieci. Samo wnętrze powinno być czyste, schludne i mieć zachęcający wystrój i klimat. Ściany pomalowane w ciekawe i atrakcyjne barwy są już tak samo ważne, jak czyste i sprawne toalety. Musimy też wziąć pod uwagę zmiany technologiczne i fakt, że coraz bardziej spada liczba samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz rosnącej liczby samochodów zasilanych paliwami alternatywnymi lub ich hybrydami. Nie uciekniemy zatem od konieczności zapewnienia alternatywy dla paliw konwencjonalnych. Kierunek przemian jest jasny. Stacja ma pozwolić zrealizować wiele potrzeb zakupowych i organizacyjnych w jednym miejscu. Samo paliwo nie jest już powodem dla kierowców, aby zatrzymać się na stacji. Powodem, dla którego stacje rozwijają szeroki wachlarz usług jest też rosnąca konkurencja. Dodatkowo zwłaszcza w niewielkich miejscowościach i dużych miastach, stacja paliw pełni funkcje sklepu spożywczego, a nawet małej gastronomii. Musimy móc na niej kupić hot – doga, ale także wodę, alkohol, a nawet chleb, a przynajmniej bułki, które będą wypiekane na miejscu.

Programy Premium i nowoczesne technologie

Sam wyścig na jakość usług jest niezwykle trudny do wygrania, dlatego poszczególne sieci paliw zaczynają licytować się na nowoczesność oraz programy lojalnościowe. Znane wcześniej ze sklepów spożywczych programy oparte na zdobywaniu punktów, doskonale sprawdzają się w przypadku stacji benzynowych. Klient i tak musi gdzieś zatankować paliwo, a kiedy wiążę się z tym dodatkowy bonus, który dla samej stacji jest niewielkim kosztem w porównaniu z lojalnością klienta, to ten zrobi to dużo chętniej na naszej stacji, niż gdzie indziej. W ten sposób poszczególne sieci budują swój pozytywny wizerunek i przyzwyczajają klientów do korzystania właśnie z ich usług.

Kolejnym atutem, który decyduje o popularności danej stacji, jest nowoczesność. Chodzi tutaj o wykorzystywanie najnowszych technologii do codziennego funkcjonowania placówki. Standardem jest już na przykład komunikacja między dystrybutorem a kasjerem. Nie tylko ułatwia to pracę całej załodze, ale pozwala też kierowcy szybko zapłacić za benzynę. Technologie wprowadzane w zakresie funkcjonowania stacji mają na celu ułatwienie pracy wszystkim zatrudnionym na stacji, a także zoptymalizowania kosztów i tym samym podniesienia naszych zysków. W tym zakresie warto jest współpracować z przodującymi producentami nowoczesnych rozwiązań, którzy mają odpowiednie doświadczenie w zakresie ich wykorzystania.

Artykuł został przygotowany we współpracy z tsg-solutions.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *