Katowice: XI Europejski Kongres Gospodarczy

XI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress), największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej, odbędzie się po raz trzynasty w dniach 13-15 maja 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach. W tym samym czasie odbędą się także  European Start-up Days.

Jest to impreza o ugruntowanej pozycji, obejmująca różnorodny zakres tematyczny . Ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. W tym roku nacisk zostanie położony na rolę młodych ludzi w przekształcaniu Europy i na przyszłość Unii Europejskiej, a także na zależności między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym oraz na międzynarodową współpracę gospodarczą czy zagadnienia zrównoważonego rozwoju.

Wśród gości są politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów polskiego rządu, a przede wszystkim inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory i branże gospodarki oraz szeroką skalę działalności. Nie zabraknie przedstawicieli samorządowych i eksperci z danego sektora

Debaty Kongresu są szeroko relacjonowane, w ubiegłym roku edycję obsługiwało blisko 700 dziennikarzy reprezentujących 150 redakcji z Polski i innych krajów Europy.

W tym roku Kongres proponuje nowe cykliczne wydarzenie towarzyszące pod nazwą European Start-up Days – spotkanie młodej, kreatywnej przedsiębiorczości z przedstawicielami dojrzałego biznesu poszukującego nowych, ciekawych czy alternatywnych możliwości rozwoju.

Podczas kongresowych debat podnoszone są tematy związane z sytuacją gospodarczą tak Polski, jak i świata.

Przez 10 poprzednich edycji, Europejski Kongres Gospodarczy zbudował sobie markę i znalazł stałe miejsce na mapie największych gospodarczych wydarzeń w Europie.

Cechą charakteryzującą kongres jest jego atmosfera, sprzyjająca dyskusji z możliwością mniej formalnych spotkań. Jest to event łaczący elitarność i prestiż z powszechnością i dostępnością.

Więcej http://www.eecpoland.eu/2019/pl/sesje/

Korespondencja: Ewa Trzcińska,
ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt ewatrz@poczta.onet.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *