Dzień Polonii i Polaków za granicą – Spotkanie z Polonią w Ambasadzie w Rzymie

Wczesnym popołudniem, w ramach obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą w Rzymie, delegacja polska której przewodniczy marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Prezydenta RP reprezentuje Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski zaś Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” prezes Dariusz Piotr Bonisławski, spotkała się z przedstawicielami Polonii w Ambasadzie Polskiej w Rzymie.

Spotkanie zorganizowane jest przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie, Związek Polaków we Włoszech oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. W jego trakcie swoje wystąpienia mieli (w kolejności):

Szymon Wojtasik, Charge d’affaires
Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP
Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który wręczy odznaczenie za zasługi dla Polonii Annie Traczewskiej-Radici
Dariusz Piotr Bonisławski, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
Urszula Stefańska- Andreini, Prezes Związku Polaków we Włoszech

W programie artystycznym wystąpiły dzieci ze szkół SPK Rzym oraz polskiej szkoły Anders w Marche, zaś marszałek Stanisław Karczewski wręczył flagi reprezentantom szkół polskich polonijnych działających we Włoszech.

Spotkanie zwieńczyło zwiedzanie wystawy patriotycznych prac pod wspólnym tytułem „Oblicza Polonii”, przygotowanej przez polonijne dzieci.

Był też czas na wywiady…

Źródło: Polska Agencja informacyjna
Korespondencja i zdjęcia: © Agata Pawłowska – PAI
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *