We Włoszech wysokie mandaty na plażach „plastic free”

Do 500 euro kary za… posiadanie plastikowych sztućców na włoskich plażach. Bądźmy ostrożni w Neapolu, Rimini, Rawennie i całej Apulii, na wyspach Capri, Ischia, Lampedusa i Linosa.

Wraz z kampanią Plastik Free już niektóre włoskie nadmorskie miejscowości zaczęły wprowadzać zakaz niebiodegradalnych plastików na plażach. Włoskie media podają pierwsze miejscowości, które przystąpiły do kampanii i już w tym sezonie letnim będą ściśle stosować się do nowych przepisów.

Oto gdzie i czego nie należy wnosić na plaże Italii by uniknąć mandatu:

Region Apulia  jako pierwszy we Włoszech zapoczątkował kampanię Plastik Free i wprowadził  ją w życie na wszystkich swoich plażach. Zakaz sprzedaży i używania jednorazowych tworzyw sztucznych nie ulegających biodegradacji   na  plażach i w jej pobliżu oraz zakaz wprowadzania ich na plaże.

Zaraz po niej miasto Rimini i Ravenna które ponadto wprowadziły zakaz palenia na plażach i porzucania petów.

1 maja przystąpiła wyspa Capri a wraz z nią  także  wyspa Ischia i  Neapol .Jednak przez 90 dni po podpisaniu rozporządzenia miejskiego dopuszcza się jeszcze sprzedaż jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych, aby umożliwić zbycie zapasów.

Capri wprowadziło kategoryczne i ostre zasady. Od 1 maja b.r. kategorycznie zabroniony jest transport na wyspę takich materiałów plastikowych jak sztućce, talerze, kubki, tace, pojemniki na żywność, słomki, butelki, lub inne tworzywa sztuczne nie ulegające biodegradacji jak np.torebki, woreczki śniadaniowe czy reklamówki. Złamanie  przepisu grozi mandatem w wysokości do 500 euro.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *