ŁÓDŹ, KRAKÓW I POZNAŃ BARDZIEJ ZAKORKOWANE OD RZYMU. RANKING NAJBARDZIEJ ZATŁOCZONYCH MIAST NA ŚWIECIE, W POLSCE I WE WŁOSZECH

Producent nawigatorów Tom Tom sporządził ranking najbardziej zatłoczonych miast świata na rok 2018. W ósmej edycji raportu Tom Tom Traffic Index, który opisuje sytuację drogową w 403 miastach z 56 krajów świata, nie zabrakło też polskich metropolii.

4 najbardziej zakorkowane polskie miasta – Łódź, Kraków, Poznań i Warszawa – znajdują się w pierwszej 50 najbardziej zatłoczonych miast świata! Najgorszy na świecie pod względem korków jest Mumbaj w Indiach – wskaźnik zatłoczenia wynosi tam 65%(kierowcy spędzają w drodze o 65 %więcej czasu od przeciętnego czasu podróży). Kolejne miejsca w światowym rankingu zajmują : Bogota w Kolumbii (63%), New Delhi w Indiach (58%), Lima w Peru (58%), Moskwa w Rosji (56%),Dzakarta w Indonezji (53%), Stambuł w Turcji(53%), Bangkok w Tajlandii (53%), Miasto Meksyk w Meksyku (52%) i Recife w Brazylii (49%).

W Europie ranking najbardziej zakorkowanych miast otwiera Rosja (56%), która jest przed Stambułem (53%) I Bukaresztem (48%).Kolejne miejsca zajmują : Sankt Petersburg (47%), Kijów (46%), Dublin (45%),Łódź (44%), Kraków (40%), Edynburg (40%) i Ateny (40%).

W Polsce najbardziej zatłoczonym miastem jest Łódź (44%), który jest też 15.stym najbardziej zakorkowanych miastem na świecie! Na niechlubnym podium znajduje się też Kraków (40%) i Poznań (39%),ktore są odpowiednio na 26 i 33 miejscu na świecie. W miastach tych kierowcy tracą więcej czasu stojąc w korkach niż ich koledzy w Rzymie. Polska stolica jest 4 najbardziej zatłoczonym miastem w kraju (39%) i 34 na świecie (ex equo z Wiecznym Miastem).

W Polsce zakorkowany jest też Wrocław (35%),Bydgoszcz (31%),Trójmiasto (30%),Szczecin (27%),Lublin (25%) i Białystok (25%).

We Włoszech najwięcej czasu w korkach spędza się w Rzymie (39%),w Palermo (35%) i Messynie (32%). Na kolejnych miejscach znajdują się :Genua (31%), Neapol(30%), Mediolan, Bari, Reggio Kalabria i Bolonia.

Korespondencja z Cosenzy: Józefina Plesner

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *