Parma: awantura w pociągu – 2 pijanych Polaków zaatakowało funkcjonariuszy kolei. To kierowcy autobusów!

Fidenza (Parma): na stacji kolejowej aresztowano dwóch pijanych Polaków. Zapomnieli bagażu na stacji i chcieli wyskoczyć z jadącego pociągu.

Zdarzenie miało miejsce  5 czerwca 2019 roku w Fidenzy (Parma). Policja Kolejowa aresztowała dwóch Polaków w wieku 63 i 56 lat za stawianie oporu wobec urzędników publicznych oraz przerwanie transportu publicznego.

Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Po wejściu do pociągu próbowali wyskoczyć z ruszającego już pojazdu aby odzyskać bagaż zapomniany na peronie. Kierownik pociągu zainterweniował i uniemożliwił  im niebezpieczną wysiadkę, i wtedy został zaatakowany przez obu mężczyzn. Po przybyciu do kolejnej stacji w Fidenzy ich agresja skierowała się również na policję kolejową oczekującą na ich przyjazd. Funkcjonariusze starali się ich uspokoić, tymczasem jeden z Polaków położył się na torach i stawiał opór, więc został wyciągnięty siłą przez straż.

Biorąc pod uwagę warunki psychofizyczne szarpiącego się mężczyzny   wezwano karetkę pogotowia aby przeprowadzić obowiązkową kontrolę zdrowotną, kierując go do szpitala w Parmie.

Podczas dochodzenia i poszukiwania zapomnianego bagażu w Parmie okazało się, że obaj Polacy są kierowcami autobusów!

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

Poniżej: jak wyglądają kontrole Policji Kolejowej, na stacji w Neapolu:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *