Neapol śladami G. Herlinga – Grudzińskiego

1 czerwca 2019 Stowarzyszenie polsko-włoskie A.I.P.SA.P. z Salerno we współpracy z Wydziałem konsularnym Ambasady RP w Rzymie i Konsulatem Honorowym RP w Neapolu, z okazji 100 rocznicy urodzin Gustawa Herlinga –Grudzińskiego, zorganizowało wycieczkę po Neapolu pt. „ŚLADAMI G. HERLINGA – GRUDZIŃSKIEGO

O godz. 10.00 w Palazzo Filomarino w archiwum Herlinga- Grudzińskiego odbyło się oficjalne przywitanie, w którym uczestniczyli córka pisarza Pani Marta Herling-Grudzińska, która bardzo ciepło przywitała grupę, Konsul Hubert Świętek z Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie oraz Konsul Honorowy Dario Dal Verme z Konsulatu Honorowego RP w Regionie Campania.

Po spotkaniu 45- osobowa grupa, która przybyła z Salerno, Vico Equense i Neapolu miała możliwość zwiedzenia Neapolu śladami polskiego pisarza. Przewodnikiem była Pani Elwira Mirosławska, która jest nie tylko wyjątkowo kompetentnym przewodnikiem w Regionie Campania ale to prawdziwa „chodząca encyklopedia” . Jej zasób informacji i zaangażowanie w projekt, pozwoliły poznać częściowo Neapol jak również przybliżyć postać Herlinga Grudzińskiego i jego życie w Neapolu.

Na zakończenie, o godz. 17.00 w Villi Ruffo, odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową, poświęconą polskiemu pisarzowi, podczas którego była także obecna Marta Herling.

Korespondencja z Neapolu: Ewa Widak, prezes Stowarzyszenia Polsko-Włoskiego A.I.P.SA.P. z Salerno
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *