Apartament czy pokój hotelowy?

Wybierając się nad Polskie morze, musimy podjąć decyzję o tym, gdzie zorganizujemy sobie nocleg. Jeśli planujemy spędzić ten czas komfortowo i zależy nam na wygodzie, to do wyboru mamy apartamenty lub pokoje hotelowe. Czym różnią się te dwie formuły noclegu?

Powierzchnia

Rezerwując noclegi w hotelach, bardzo często natrafiamy nie tylko na oferty pokoi określonych jako jedno, dwu, trzy, czy czteroosobowe. Jednak opis ten bardzo często bywa mylący. To, co zastaniemy w pokojach hotelowych, w dużej mierze zależy od tego, ile gwiazdek posiada dany hotel. Im jest ich więcej, tym lepszy standard, większe pokoje, ale też niestety wyższa cena. W apartamencie dostajemy informacje o pełnej powierzchni mieszkania. Podana w ogłoszeniu powierzchnia dotyczy wszystkim pomieszczeń w danym apartamencie. Najczęściej też apartamenty są dużo większe niż pokoje hotelowe. Wynika z faktu, że bardzo często są one tworzone na bazie luksusowych mieszkań czy innych pomieszczeń. Te natomiast nie były pierwotnie projektowane z myślą o oszczędności powierzchni i zysku, tak jak ma to miejsce w hotelach, gdzie istotą zarobku jest upchnięcie jak największej liczby pokoi, na jak najmniejszej powierzchni.

Wyposażenie

Wyposażenie pokoju hotelowego jest zazwyczaj standardowe. Jeśli ma on jedną gwiazdkę, to możemy się spodziewać co najwyżej szafy, szafki nocnej, a łazienka jest zlokalizowana poza pokojem. W dwugwiazdkowych hotelach możemy liczyć na telewizor i łazienkę w pokoju. Trzy gwiazdki, to telewizor, klimatyzacja. Cztery gwiazdki dostęp do basenu. Jednak tylko w niewielu przypadkach możemy dokładnie dowiedzieć się jakie wyposażenie będzie do naszej dyspozycji na co dzień. Najczęściej pokoje hotelowe nie gwarantują nam na wyposażeniu, deski do prasowania, pralki, żelazka czy choćby kuchni, a w niej kompletu talerzy czy garnków. Z kolei większość tych sprzętów znajdziemy w każdym apartamencie. To nie tylko wygoda, ale też możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Każdy, kto choć raz wybrał się na obiad do nadmorskiej restauracji, z czteroosobową rodziną wie, że zjedzenie tam posiłku może nas kosztować nawet ponad sto złotych. W apartamencie mając do dyspozycji kuchnie, ten sam posiłek możemy samodzielnie ugotować za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. To dodatkowe pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup pamiątek czy rozrywkę.

Wielką zaletą apartamentów jest to, że mogą one posiadać wspomnianą lodówkę czy suszarkę lub zmywarkę. Dzięki temu wszystkie codzienne czynności zajmą nam mniej czasu. Jaka jest to wygoda, wie każdy, kto wybierał się kiedyś z dwójką dzieci na dwa tygodnie nad morze. Pranie każdej rzeczy ręcznie, zdecydowanie nie należy do czynności przyjemnych.

Lokalizacja

Bardzo ważna jest lokalizacja. W tym przypadku możemy znaleźć doskonale zlokalizowany hotel, jak też taki, który położony jest w miejscu, w którym wypoczywać się po prostu nie da. Dokładnie tak samo jest z apartamentami. Dlatego każdą ofertę należy tutaj przeglądać indywidualnie i wykorzystać wszelkie narzędzia internetowe, które pozwolą nam sprawdzić, gdzie dokładnie znajduję się dany hotel czy apartament.

Artykuł powstał przy współpracy z blueapart.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *