POLSKA po horrorze wygrywa z WŁOCHAMI!

Polacy pokonali w niedzielę w Mediolanie Reprezentację Włoch 3:2 po prawdziwym thrillerze. Mecz, rozegrany w ramach Ligi Narodów, trwał aż 3 godziny i 20 minut. Był prawdziwym festiwalem błędów, ale i wielkich emocji – w tie – breaku sięgały one zenitu.

foto: FIVB Volleyball Nations League

Biało Czerwoni po 12 meczach zajmują 6 lokatę, a swoje ostatnie 3 mecze rozegrają w Lipsku – z Japonią, Niemcami i Portugalią (czyli z rywalami potencjalnie słabszymi). Do Final Six Ligi Narodów awansuje 5 najlepszych drużyn oraz USA, które w tym roku są gospodarzem imprezy.

Najprawdopodobniej o ostatnie miejsce, które zapewni udział w wielkim finale, Polacy będą walczyć z Włochami (po 12 kolejce zajmują 5 lokatę – tak jak Polska z 12 zwycięstwami, ale lepszym bilansem wygranych setów).


W niedzielnym meczu zarówno Polska jak i Włochy zagrały bez swoich największych gwiazd. Pamiętajmy, że najważniejszym turniejem sezonu są jednak kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się w sierpniu, dlatego trenerzy dali odpocząć najlepszym graczom.

Korespondencja: Józefina Plesner

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *