Start up na wakacje!

Mamy juz pełnię lata i pewnie większość z Was zaplanowała już swoje wakacje. Tych, którzy nadal poszukują pomysłu lub ciekawego miejsca wypoczynku zapraszam do przeczytania artykułu o najnowszych trendach planowania spędzania wolnego czasu. W podejmowaniu decyzji o tym, gdzie możemy wybrać się na wakacje, pomagają nam wyszukiwarki internetowe czy polecenia znajomych. Mamy też już odwiedzone miejsca, do których kochamy wracać…A gdyby tak poszukać innowacyjnego narzędzia do wybrania wakacju na miarę?
Ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z aplikacji turystycznych tworzonych przez włoskie firmy start up. To właśnie te firmy postawiły sobie za cel innowacyjną promocję Italii.

Start up, którego pełną włoską definicję prawną znajdziemy m.in. na stronie Izb Handlowych, to przedsiębiorstwa, których wyłącznym lub przeważającym przedmiotem działalności jest rozwijanie, produkcja i sprzedaż produktów oraz usług innowacyjnych o wysokiej wartości technologicznej. Jakie innowacje mogą nam zaoferować start up’y turystyczne w sektorze, który zwykle kojarzy nam się z nowoczesnymi rozwiązaniami dla przemysłu lub badaniami naukowymi?

Przyjrzyjmy się ofercie włoskich start ap’ów turystycznych i może przy okazji znajdziemy ciekawą inspirację na tegoroczny wyjazd.

We Włoszech w ostatnim kwartale 2018 roku zarejestrowanych bylo ok. 9000 start up’ów, z których ponad 50 oferuje usługi w sektorze turystycznym. Oto kilka ciekawych przykładów:

Musement.com – jest platformą, która zbiera doświadczenia z podrózy do danego miejsca na świecie. Oferuje informacje o muzeach, atrakcjach sportowych i kulturalnych w danym miejscu i pozwala nam zaplanować nasze wakacje na miarę, wg naszych gustów i oczekiwań. Dzięki Musement zarezerwujemy noclegi czy usługi w miejscu, do którego się wybieramy i otrzymamy informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych. W 2016 r. Musement jako pierwsza wprowadziła technologię chat bot do sektora turystycznego, czyli w uproszczeniu software, który ma symulować rozmowę z człowiekiem.

Traipler to portal, który oferuje trailer , czyli krótkie video z najpiękniejszych zakątków Italii. Są to wysokiej jakości filmy z doświadczeń podróży, z lokalnych, często mało znanych zakątków Włoch. Strona dzięki jasnym i zwięzłym opisom, pozwala na porównanie i wyszukanie miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić.

Destinazione Umana portal bardziej niż na wskazaniu konkretnych miejsc, skupia się na sposobie spędzania wolnych chwil i odpoczynku. Proponuje bardziej niż miejsca, filozofię podróżowania i wypoczynku. Sam sposób zadania pytania zaproponowany na stronie “co byś chciał robić? i kiedy?” zachęcająco przypomina pytanie złotej rybki “mogę spełnić dla Ciebie życzenie…”. Powiedz mi o czym marzysz a ja Ci powiem, gdzie tego szukać.

Sailsquare jeżeli wśród przyjaciół masz zapalonych żeglarzy lub chętnych do poznania tego pięknego wypoczynku, możesz zaplanować niezapomniane wakacje na jachcie. Platforma internetowa zapyta Cię gdzie z kim i w ile osób chcecie zaplanować rejs, podając oferty na miarę Waszych potrzeb. I nie trzeba być właścicielem jachtu, żeby wypocząć i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Bookingibility, to idea, która pozwala na zaplanowanie wakcji bez barier architektonicznych. Wyjazd z osobą niepełnosprawną wymaga geniuszu planowania. Pomysł założycieli Bookinbility to ułatwić maksymalnie planowanie wakacji dla osób o specjalnych potrzebach lub poruszających się na wózku, tak aby mogły one znaleźć ofertę od razu dostosowaną do ich potrzeb. Bez pośredników, nie tracąc czasu i unikając wszelkich utrudnień.

Chcesz zwiedzać Italię inaczej niż dotychczas? Skorzystaj z usług nowoczesnych firm, włoskich start up ‘ów, które stosują innowacyjne technologie aby pomóc nam znaleźć włoskie wakacje naszych marzeń. Tutaj znajdziesz szeroką listę włoskich start up’ów turystycznych.

Udanych wakacji!

Opracowanie: Anna Czerwińska, Economistka i doradca podatkowy we Włoszech, korespondentka ds. ekonomicznych i gospodarczych, autorka bloga Italia&Polonia w Biznesie
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *