Erice (Sycylia): polscy naukowcy na międzynarodowej konferencji w sprawie globalnych zagrożeń

W dniach 20-23 sierpnia 2019 w siedzibie Centro di cultura scientifica “Ettore Majorana” w Erice na Sycylii odbędą się konferencje naukowe, w których wezmą udział naukowcy z 29 krajów, w tym m.in były minister środowiska  prof. Jan Szyszko z Polski, który poprowadzi wykład inaugurujący to prestiżowe seminarium.

To już 52 edycja sesji międzynarodowych na temat 72 globalnych zagrożeń. Główne tematy, które będą omawiane to np. klimat, katastrofy środowiska, kryzys wodny, zanieczyszczenie środowiska, terroryzm, konflikty międzynarodowe, bezpieczeństwo wobec obiektów kosmicznych, rozwój energetyki jądrowej, cyberbezpieczeństwo,

W dyskusji bierze udział 114 ekspertów i uczonych ze Światowej Federacji Naukowców (World Federation of Scientists). Przewodniczyć wydarzeniu będzie prof. Antonino Zichichi. Przypomnijmy że profesor Zichichi, przewodniczący Światowej Federacji Naukowców, kilka lat temu uczestniczył w konferencji naukowej w Sejmie RP, na której podkreślił, że Polska „jest pierwszym państwem, które na poważnie zajęło się tym problemem w parlamencie” i podkreślił, że „cieszy się, że w kraju św. Jana Pawła II Sejm zajął się tematem, który inne parlamenty ignorują”.

Poniżej wypowiedź profesora Zichichi z poprzedniej edycji eventu, który tłumaczy jakie są aktualne zagrożenia globalne i jeszcze raz podkreślił, że Polska dała wspaniały przykład dyskutując o tym w parlamencie:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.