Polskie siatkarki rozegrają ostatni mecz w fazie grupowej mistrzostw Europy

Dzisiaj, tj. 29.08 o godzinie 20.30 polskie siatkarki rozegrają swój ostatni mecz w fazie grupowej mistrzostw Europy. Biało – Czerwone zapewniły już sobie wprawdzie awans do 1/8 finału, jednak wczorajszą przegraną z Belgijkami (2:3) skomplikowały sobie bardzo sytuację.

Aby uniknąć spotkania z groźną reprezentacją Rosji (w fazie pucharowej grupa B łączy się z D) Polki muszą dzisiaj wygrać z Włoszkami. Rywalki to aktualne wicemistrzynie świata i faworytki do wygrania całego turnieju. W Łodzi nie straciły do tej pory nawet jednego seta i z kompletem 4 zwycięstw oraz bilansem 12-0 pewnie prowadzą w naszej grupie.

Jeśli Biało – Czerwone wygrają z Włoszkami 3:0 lub 3:1 zajmą pierwsze miejsce w grupie i najprawdopodobniej trafią w 1 /8 finału na Hiszpanki. Wygrana 3:2 spowoduje, że podopieczne Jacka Nawrockiego zajmą 2 miejsce w tabeli. Każde zwycięstwo reprezentacji Włoch zepchnie Polskę na 3 miejsce, które oznacza mecz ze Sborną o ćwierćfinał.

Azzurre są zespołem kompletnym i wygrana z nimi wydaje się wręcz niemożliwa. Musimy jednak pamiętać, że sport jest nieprzewidywalny i rządzi się swoimi prawami. Pozostaje nam zatem mocno wierzyć w zwycięstwo Polek i gorąco je dziś dopingować.

Transmisja meczu o 20 :30 w Polsacie Sport, TVP Sport i w Rai 3.

Korespondencja: Józefina Plesner

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *