Rzym: Narodowe Czytanie w sobotę 7 września

Już za tydzien, w sobotę 7 września, w całym kraju i w wielu miejscach na świecie odbędzie się Narodowe Czytanie – 8. edycja akcji organizowanej przez Prezydenta RP.

Narodowe Czytanie dbędzie się też w Rzymie, w Instytucie Polskim przy Via Vittoria Colonna, 1. Początek o godz. 16.30.

W tym roku Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wybrała osiem nowel z ponad 100 propozycji: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego. – To klasyka polskiej noweli i taki właśnie tytuł będzie miała tegoroczna edycja Narodowego Czytania – wyjaśnia Kancelaria Prezydenta.

Organizatorzy wydarzenia, czyli Stowarzyszenie Le Rondini, Ambasada Polska w Rzymie oraz Instytut Polski w Rzymie zachęcaja wszystkich do włączenia się w akcję i przyniesienia własnych egzemplarzy nowel. Każda taka książka zostanie ostemplowana pamiątkową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Informacje: Stowarzyszenie Le Rondini – tel 3897875133, 3277475562
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 5