Rzym: Msza św. w intencji pokoju oraz za wszystkie ofiary II Wojny Światowej

W niedzielę, 1 września o godzinie 10.00, w Kościele św. Stanisława B.M. przy Via delle Botteghe Oscure, 15. w Rzymie – zostanie odprawiona Msza św. w intencji pokoju oraz za wszystkie ofiary II Wojny Światowej. „W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej w każdej katedrze katolickiej w Polsce biskupi odprawią Mszę św. w intencji pokoju oraz za wszystkie ofiary tej strasznej wojny. Planowane jest ponadto wspólne orędzie biskupów polskich i niemieckich.

Wiadomość o tym przekazał abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji ds. Duszpasterstwa KEP po zebraniu Rady biskupów diecezjalnych, obradujących 27 sierpnia na Jasnej Górze.

– Jako ludzie wierzący, wierzymy głęboko w owocność modlitwy. Dlatego 1 września w 80-rocznicę II wojny razem z biskupami niemieckimi wzywamy do modlitwy: za ofiary i modlitwy o pokój – podkreślił abp Skworc po zakończeniu obrad Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. – Pokój jest wartością, która dziś jest najbardziej zagrożona, dlatego potrzeba naszego wspólnego głosu, wołania o pokój – powiedział abp Skworc. Dodał, że mamy do tego szczególne prawo, gdyż Polska była pierwszą ofiarą II wojny i ponieśliśmy w niej ogromne ofiary ludzkie i materialne.”

Korespondencja  Lacjum Maja Krajnowska, autorka strony Podróż do Rzymu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 2 =