WSZYSCY KIBICUJEMY, POLSKA WALCZY Z HISZPANIĄ O ĆWIERĆFINAŁ

Polscy siatkarze awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy w imponującym stylu. Wygrali grupę D z kompletem zwycięstw, pokonując Estonię (3:1),Holandię (3:0),Czechy (3:0),Czarnogórę (3:0) i Ukrainę (3:0). Dzisiaj wieczorem, 21 września, Biało – Czerwoni zmierzą się z Hiszpanami, którzy zajęli czwarte miejsce w grupie B (za Serbią, Belgią i Niemcami). Mecz zostanie rozegrany o 20 tej w holenderskim Apeldoorn, a jego stawką będzie ćwierćfinał. Nasi mistrzowie świata są faworytami tego spotkania, jednak musimy pamiętać, że sport jest nieprzewidywalny. Zwycięzca dzisiejszego meczu zmierzy się w poniedziałek 23 września o 20 tej z reprezentacją Niemiec lub Holandii.

Mamy nadzieję, że 21 września ponownie okaże się szczęśliwym dniem dla polskiej siatkówki. Dokładnie 5 lat temu nasi siatkarze pod wodzą Stephane Antigi zdobyli tytuł mistrzów świata, pokonując w katowickim Spodku 3:1 wielką Brazylię. Wierzymy, że Biało – Czerwoni, niesieni dopingiem rodaków zgromadzonych w holenderskiej hali oraz tych przed telewizorami, pokażą dziś wieczorem swoją moc i wygrają spotkanie.

Transmisja meczu o 20 tej w TVP i Polsat Sport.

Hej, Sokoły! Do boju!

Korespondencja: Józefina Plesner.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *