FLORMART w Padwie po raz 70-ty a na nim DON KWIAT po raz pierwszy

Od 26 do 28 września hale targowe w Padwie utonęły w zieleni. Ogromne drzewa w donicach, w tym wiekowe drzewa oliwne, ale też wszelkiego typu drzewka owocowe czy sadzonki kwiatów, maszyny do zieleni i doniczki – to wszystko pokazało ponad 300 wystawców na 70-tej edycji FLORMART.

Flormart Padwa

Świetnie zorganizowane spotkania B2B wystawców z przedstawicielami buyerów z 18 państw, towarzyszący imprezie dziennikarze, ponad 60 eventów, 12 kongresów z wystąpieniam 300 ekspertów – to FLORMART, edycja 2019.

70. edycja targów to też piękne ekspozycje


Wśród międzynarodowego grona wystawców bardzo interesująco prezentowała się firma DON KWIAT z Urzędowa, która rok temu tej imprezie przyglądała się jako zwiedzający, aby w 2019 stać się jednym z wystawców.

-Don Kwiat to firma rodzinna, dla której w Polsce od lat jest już za ciasno, dlatego prawie 20 lat temu zdecydowaliśmy się na ekspansję zagraniczną. Początkowo był to Wschód, a następnie poprzez uczestnictwo w najważniejszych europejskich targach branżowych budujemy portfel
klientów tak z Europy, jak i spoza niej. Dziś eksport stanowi około 50 procent naszej produkcji, która rocznie przekracza 80 mln sztuk. Nasz asortyment powiększa się z roku na rok, obecnie to około 100 pozycji – powiedział nam szef firmy Don Kwiat, Grzegorz Smołecki

Szef firny Don Kwiat Grzegorz Smołecki


O tym, że firma ma się czym pochwalić świadczy ilość odbytych rozmów i …. komplementy np. od włoskich architektów, doceniających innowacyjność i elegancję doniczek przeznaczonych do budowania kompozycji ściennych.
Jedni rozmawiają o biznesie i pytają o konkretne modele doniczek, inni – jak 9-cio miesięczna córeczka pary z Maroka woli wejść i osobiście wypróbować wytrzymałość doniczki….

-Na targach w Padwie wystawiamy się po raz pierwszy. Dwa lata temu byliśmy tu jako zwiedzający. Uznaliśmy je za interesujące i dziś jesteśmy tu jako wystawca, wcześniej nasze produkty pokazywaliśmy też na targach w Mediolanie, gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie tych trzech dni targowych ilość odbytych rozmów i ich jakość czyli bardzo konkretne zapytania przekroczyło nasze oczekiwania. Nasze hity produktowe – doniczki wysokie kwadratowe i okrągłe, linia doniczek przeznaczonych do uprawy borówek, w których Włosi widzą potencjał do
sadzenia też innych sadzonek, czy te do uprawy winorośli również na tym rynku są bardzo pozytywnie oceniane. Cieszymy się, że uwagę przyciąga nasz nowy produkt – doniczki ozdobne POPPY SINGLE i POPPY TRIO do aranżacji zielonych ścian, które wykonaliśmy w pastelowych barwach we współpracy z profesjonalnymi projektantami – na gorąco, jeszcze w czasie trwania targów powiedział nam zapracowany, ale zadowolony Krzysztof Matyjaszek, odpowiedzialny w firmie z Urzędowa za eksport.

Ekipa Don Kwiat w pełnym składzie. Od lewej Grzegorz Smołecki, Waldemar Kochański i Krzysztof Matyjaszek


Polska dziennikarka, Ilona Sprzączka z pisma “Szkółkarstwo”, która wizytowała targi, miała okazję przekonać się, jak dużym zainteresowaniem cieszy się stoisko polskiej firmy, bo …. na rozmowę z przedstawicielem firmy trzeba było poczekać….

Rozmowa z dziennikarką Ilona Sprzączką ze Szkółkarstwa


FLORMART to jedne z największych we Włoszech i zaliczane to kluczowych dla branży spotkanie, ale to także różnego typu meetinfi i forum, gdzie pokazuje się nowe trendy. Inicjatywy takie jak Flormat Future Village, poświęcone innowacjom czy Forum Międzynarodowe ECOtechGRREN skupiają ekspertów z sektora i wskazują nowe rozwiązania, ale i wyzwania.
Właśnie podczas forum słowem-kluczem jest ARCHINATURA czyli połączenie architektury z naturą, czyli nowa wizja miast, gdzie elementy zieleni stają się ich integralną częścią, planowaną z największą starannością. Nasze miasta, zgodnie z dyrektywą Organizacji Narodów Zjednoczonych, do 2030 roku mają zmienić swoje oblicza, za co odpowiedzialne są m.in. urzędy lokalne. Różnego typu prace związane z zielenią miejską to we Włoszech wydatek około 150 milardów euro rocznie.

Korespondencja: Ewa Trzcińska, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *