Jak wybrać biuro nieruchomości – poradnik

Zakup mieszkania lub domu to bardzo duże przedsięwzięcie w życiu każdej rodziny. Sprawdź, jak dobrać odpowiednie biuro nieruchomości aby zakup mieszkania był prosty i wygodny.

Wybór właściwego biura nieruchomości, zarówno w przypadku kupna, wynajmu jak i sprzedaży obiektu bądź działki jest trudną i odpowiedzialną decyzją. Od  naszego wyboru zależeć będzie sukces transakcji -to, jak szybko uda się ją sfinalizować, na jakich zasadach i z jaką prowizją pośrednika będzie się to wiązać. Wybór odpowiedniego biura nieruchomości w Tarnowskich Górach, gdzie funkcjonuje naprawdę wiele tego typu agencji nie jest najłatwiejszy.

Biuro nieruchomości – jak wybrać najlepsze?

 1. Poszukiwania najlepszego biura nieruchomości z Tarnowskich Gór warto rozpocząć od zapoznania się z ofertą poszczególnych pośredników i porównania ich. W tym celu dobrze zapoznać się z referencjami i opiniami od wcześniejszych klientów. Bazując na ocenie wcześniejszych kontrahentów agencji, możemy dowiedzieć się, jak szybko dana firma sprzedała nieruchomości czy transakcje były przeprowadzane w pełni profesjonalnie i, czy klienci mogli liczyć na wsparcie oraz pomoc ze strony pracowników.
 2. Następnie warto zapoznać się z stronami internetowymi biur nieruchomości – ocenić, czy sprawiają wrażenie profesjonalnych i jakiego typu oferty są na nich umieszczone. Po przeprowadzeniu takiego samodzielnego researchu w internecie jesteśmy w stanie dowiedzieć się czy dane biuro odpowiada naszym potrzebom, czy sprawia wrażenie profesjonalnego może zaproponować nam odpowiednią strategię – indywidualnie dopasowaną do nas i naszej nieruchomości.
 3. Przy poszukiwaniu najlepszego biura nieruchomości z Tarnowskich Gór najważniejsze jest to, by uzbroić się w cierpliwość, nieprzemyślany wybór agencji nieruchomości może skutkować problemami z transakcją. Wybór najlepszego biura nieruchomości nie różni się niczym od wyboru każdego innego specjalisty – wymaga przemyślenia, dokładnych poszukiwań i zasięgnięcia porady wśród doświadczonych znajomych.

Oferta biur nieruchomości w – na co można liczyć?

W Tarnowskich Górach funkcjonują dziesiątki biur nieruchomości, z których większość posiada profesjonalną, rozbudowaną ofertę, na przykład:

 • wyszukiwanie oraz dobór nieruchomości odpowiadających oczekiwaniom konkretnego klienta,
 • pośrednictwo w negocjacjach cen nieruchomości,
 • poszukiwanie nabywców oraz najemców na nieruchomości klientów,
 • promocja sprzedawanych nieruchomości np. w mediach,
 • pomoc w przygotowaniu wizualnej strony nieruchomości do najmu lub sprzedaży,
 • wykonywanie profesjonalnych fotografii oferowanych nieruchomości,
 • pomoc w uzyskaniu finansowania,
 • pomoc w skompletowaniu potrzebnej dokumentacji,
 • organizowanie finalizacji transakcji u notariusza,
 • dokonywanie wglądu w stan prawny nieruchomości,
 • nadzór nad przebiegiem dokonywanych transakcji.

Podsumowanie 

Wybór skutecznego biura nieruchomości pomoże nam zaoszczędzić sporo czasu i stresu, dobry agent wyręczy nas z obowiązku odbywania rozmów telefonicznych z potencjalnymi kupującymi, prezentowaniem nieruchomości czy kompletowaniem odpowiednich dokumentów.

Źródło: Tarnowskie góry biuro nieruchomości https://www.7house.nieruchomosci.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *