Rzym: Pełna sala kinowa na projekcji filmu „7 uczuć”. Spotkanie z reżyserem Markiem Koterskim i aktorką Małgorzatą Bogdańską

10 listopada br. w Rzymie w Casa del Cinema (przy ulicy Largo Marcello Mastroianni 1) odbyła się projekcja filmu „7 uczuć”. Od 8 do 17 listopada w Wiecznym Mieście odbywa się Festiwal Kina Polskiego.

Gośćmi specjalnymi byli Marek Koterski, reżyser filmu oraz Małgorzata Bogdańska, aktorka występująca w filmie oraz prywatnie żona pana Koterskiego.

Już grubo przed rozpoczęciem seansu, we wnętrzu budynku, ustawiła się długa kolejka do odebrania biletów. Sala była wypełniona po brzegi. Przybyła Polonia rzymska oraz Włosi zainteresowani polskim kinem.

Na wstępie został uroczyście przedstawiony reżyser filmu wraz z małżonką. Po krótkim wstępie wyświetlono film w języku polskim. Dla włoskiej publiczności były włoskie napisy.

Po projekcji publiczność zaczęła mocno bić brawo, a następnie przystąpiono do bardzo ciekawego spotkania z panem Koterskim oraz panią Bogdańską.

Wywiady były bezpośrednio tłumaczone przez polsko włoską tłumaczkę. Poniżej przedstawiamy fragment spotkania:

Niestety ze względu na brak czasu spowodowany następną projekcją filmu w ramach festiwalu, mogło paść tylko jedno pytanie z sali.

Po oficjalnej części można było podejść do gości festiwalu, porozmawiać, wymienić się wrażeniami.

Z naszej Redakcji na projekcję przyjechały korespondentki:

Aleksandra Seghi z Toskanii, Agnieszka Barbara Gorzkowska z Lombardii oraz Maja Krajnowska z Lacjum (według kolejności na zdjęciu poniżej).

Na zdjęciu z korespondentkami portalu informacyjnego Polacy we Włoszech aktorka Małgorzata Bogdańska

Korespondencja i zdjęcia Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 4