Włoscy projektanci mody proponują spojrzeć na świat i życie… przez różowe okulary

Niniejszy artykuł dedykuję mojej siostrzenicy Mai.

Jaki kolor jest modny w obecnym sezonie jesień-zima 2019/2020? Otóż włoscy projektanci mody lansują pudrowy róż we wszystkich jego odcieniach.

We wrześniu miałam niezwykłą przyjemność zwiedzić Międzynarodowe Targi w Mediolanie HOMI Outdoor (Home&Dehors). Byłam bardzo ciekawa co nowego zaproponuje włoska stolica mody – w zakresie dekoracji wnętrz, przedmiotów domowego użytku oraz biżuterii. Z punktu widzenia kolorystyki przeważa szary, czarny, zielony, srebrny oraz… różowy (wł. rosa cipria).

Mieszkanie to materialna forma bezpieczeństwa, relaksu i spokoju. Może zawierać przedmioty potrzebne, miłe i ważne. Jest w nim praktyczna kuchnia, wygodny salon oraz przytulna sypialnia. Takie komfortowe wnętrza powodują, iż czujemy się w nich dobrze i swobodnie. Zatem dbajmy o jakość naszego domu, pracy i oczywiście życia. Pomogą nam w tym różowe akcesoria… Taki zastrzyk optymizmu nikomu nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie! Warto z okazji zbliżających się świąt coś zmienić lub ulepszyć w naszym otoczeniu. Wystarczy kupić jakiś przedmiot dla siebie, naszych bliskich lub znajomych, który zwyczajnie sprawi… przyjemność.

Kolor różowy jest de facto na czasie w obecnym sezonie mody dziecięcej, młodzieżowej jak i tej klasycznej dla Pań i Panów. W biurowej modzie – koszula gra swoje pierwsze skrzypce. Dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn. Niekoniecznie jednak musi to być tradycyjnie biała lub uniwersalnie błękitna. Różowe koszule znakomicie sprawdzą się też po pracy: podczas spotkań rodzinnych, koleżeńskich lub w klubie. Podpowiadam dyskretnie, że to niebywale praktyczny i jednocześnie efektowny prezent pod choinkę, a co najważniejsze: bez względu na płeć i wiek.

Gwoli ciekawostki pragnę dodać, iż ta niezbędna część garderoby miała swój pierwowzór w formie tuniki noszonej przez koczownicze plemiona z Azji Środkowej, przejęta przez Sumerów, Egipcjan, Greków oraz Rzymian. Taki krój w kształcie litery T miała ponadto galijska camisia. Nawiasem mówiąc od tego słowa pochodzi nazwa koszuli we wszystkich językach romańskich (wł. camicia).

Uroczym dopełnieniem w formie upominku, mogą być poza tym różowe dodatki w modnym i odświeżonym wydaniu torebek, zegarków oraz biżuterii.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Agencji Tłumaczeń Lionspeech di Marco Tedeschi S.r.l. w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, Città di Castello, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych, doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro. Kontakt: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *