Zapraszamy do współpracy i do utworzenia Polonijnej Wspólnoty Sportowej we Włoszech

Młodzież polonijna z Termoli „Apolonia” z wielkim zaangażowaniem wzięła udział w konkursie „śladami wielkich Polaków w…”. Naszą młodzież zainspirowali wybitni sportowcy. Sport – lekarstwem na wszystko, a tak mało docenionym. Wymyślono leki na tak wiele dolegliwości, lecz do tej pory nikomu nie udało się zastąpić SPORTU żadnym lekarstwem.

Młodzież z „Apolonia” miała genialny pomysł, wykonała wyśmienicie pracę i przyłożyła się do tego z wielkim entuzjazmem. Niestety, nie została zauważona przez jury. Oczywiście w życiu należy mieć szacunek do wygranej i przegranej, lecz ten kto przegrywa powinien wiedzieć dlaczego przegrywa. „O ile do mety dobiegniesz ostatni, to wiesz również dlaczego nie staniesz na podium”. Młodzież nie stanęła na podium i nie wie dlaczego. Ale… zawsze jest druga strona medalu. Nie poddajemy się, promujemy sport pomimo braku medalu. Dobre chęci, wspólne chwile, zabawa, pogłębianie języka polskiego są dla nas najważniejszym celem!
Głównym zamierzeniem  konkursów, spotkań, obozów na rzecz Polonii jest zachęcenie dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego i Polaków mieszkających poza ojczyzną do aktywnego promowania wizerunku Polski.

Pomimo, że młodzież nie otrzymała nagrody, wyróżnienia, czy choćby pochwały, nie poddała się. Już niedługo odbędą się Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych w Krynicy Zdrój. Wspólnie pragniemy stworzyć Młodą Polonię Włoską… nie dla medali, lecz dla ducha sportowego.

Zapraszamy na I-sze „Warsztaty Na Stoku” pod honorowym patronatem Konsulatu RP w Trydencie Górnym. Mamy wielki zaszczyt współpracować z trenerem mentalnym Iwoną Popczak, mieszkającą na stałe w Bolzano. Osoba wyjątkowo pozytywna, aktywna i szczególnie zaangażowana na rzecz sportu. (Zapraszamy do wywiadu, Gazeta Sportowa, str.4).

Szkoła Kultury i Języka Polskiego „Apolonia” w Termoli wraz z mental coach Iwoną Popczak zapraszają do współpracy i do utworzenia Polonijnej Wspólnoty Sportowej we Włoszech. Motto naszej szkoły to: „Razem jest łatwiej, weselej, sportowo i różnorodnie”.

Nadesłała: Dagmara Sobolewska, Associazione Stowarzyszenie APOLONIA z Termoli
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *