Rzym: Uroczystości Świąt Bożego Narodzenia z udziałem papieża Franciszka

Uroczystości liturgiczne Świąt Bożego Narodzenia z udziałem papieża Franciszka rozpoczną się w najbliższy wtorek 24 grudnia Mszą Świętą w Noc Narodzenia Pana o godz. 21.30 w bazylice św. Piotra. Przed Eucharystią, zgodnie z tradycją,  zostaną odśpiewane kolędy.


W środę 25 grudnia w uroczystość Narodzenia Pańskiego z Loży Głównej Bazyliki Św. Piotra Ojciec Święty Franciszek wygłosi Orędzie Świąteczne do wszystkich ludzi na całym świecie i udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

W ostatni wieczór w roku 31 grudnia w Uroczystość Maryi Najświętszej Bożej Rodzicielki w bazylice Św. Piotra o godz. 17.00 papież Franciszek odprawi pierwsze Nieszpory. Po modlitwie zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i uroczyście odśpiewany hymn dziękczynny Kościoła na zakończenie roku kalendarzowego “Te Deum” (Ciebie, Boga, wysławiamy). Ojciec Święty udzieli błogosławieństwo eucharystyczne.

1 stycznia w Bazylice Watykańskiej Ojciec Święty o godz. 10 odprawi mszę świętą w Uroczystość Maryi Najświętszej Bożej Rodzicielki w oktawie Bożego Narodzenia. Dzień ten będzie dedykowany obchodom 53. Światowego Dnia Pokoju.
Ostatnia świąteczna uroczystość odbędzie się 6 stycznia. Papież Franciszek odprawi Mszę św. w uroczystość Objawienia Pańskiego w bazylice Św. Piotra o godz. 10.00


Tekst oryginalny na oficjalnej stronie Stolicy Apostolskiej :
https://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2019/12/12/0996/02044.html

Korespondencja: Maja Krajnowska, autorka strony Podróż do Rzymu.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *