Rzym: choinka bożonarodzeniowa na stacji Termini

Szczęście, zdrowie, bliskość ukochanej osoby czy rodziny, która na co dzień mieszka daleko, pieniądze, pierwsze albo nowe mieszkanie na rozpoczęcie życia w małżeństwie, radość… – to najczęściej czytane życzenia, które zawieszają podróżnicy przebywający albo przejeżdżający przez Rzym.

Choinka bożonarodzeniowa na głównej stacji kolejowej Rzymu Termini pojawiła się, jak co roku, 8 grudnia. Piękna, wysoka, mogąca pomieścić na swoich gałęziach setki małych karteczek z życzeniami.

Wśród życzeń napisanych w różnych językach świata nie brakuje i  takich, które wzbudzają w przechodzących i czytających je uśmiech i uznanie za poczucie humoru. Jedna osoba zapragnęła otrzymać jedną puszeczkę dla kota, która byłaby zawsze pełna. Ktoś inny chciałby być zawsze szczęśliwy i bogaty, a pewna Hiszpanka wciąż poszukuje  swojego wymarzonego księcia z bajki.


Niektóre życzenia to prawdziwe wyznanie miłości!  Dziewczyna o imieniu Mari jest dla kogoś całym jego życiem, natomiast Nicolè pragnie powrotu ukochanego męża do domu, który odsiaduje wyrok w więzieniu…
Niektórzy wykorzystują drzewko do zawieszenia na nim  zamiast życzeń ogłoszenia. W ten sposób możemy wynająć czy nawet kupić mieszkanie albo poznać czyjąś stronę internetową.


Tuż obok choinki jest stanowisko, przy którym znajdują się czyste karteczki w formie bombki, na których absolutnie każdy może napisać do Świętego Mikołaja to, co chciałby otrzymać na Święta Bożego Narodzenia.

Do wigilli zostało ju tylko kilka dni. Zachęcamy Was do zostawienia na rzymskiej choince Wasze życzenia, ponieważ… zaczyna brakować miejsca na jej gałązkach.

Korespondencja z Lacjum Maja Krajnowska, autorka strony Podróż do Rzymu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 77 = 82