Dariusz Bednarski: „Che sia Natale” to udany rezultat współpracy Annalisy Minetti z Krzysztofem Antkowiakiem

Niedawno na rynku muzycznym pojawiła się piosenka świąteczną Krzysztofa Antkowiaka z Annalisą Minetti.

Piosenka jest po włosku, a napisana została przez Polaka Dariusza Bednarskiego. Zapytaliśmy Pana Dariusza jak doszło do powstania piosenki:

-Annalisę Minetti poznałem parę lat temu podczas prezentacji jednej z jej książek. Bardzo doceniałem jej twórczość i wspaniały głos, który uważam jest prawdziwym darem i niesamowitym talentem. Rozmawialiśmy chwilkę i odważyłem się zapytać czy nie chciała by przesłuchać tego co tworzę, zgodziła się. Podała mi swój osobisty kontakt whatsapp i w ten sposób udało mi się zaprezentować kilka moich utworów. Jakiś czas temu poproszono mnie o skomponowanie piosenki dla pewnej instytucji charytatywnej w Polsce z pytaniem czy przypadkiem nie znam jakiegoś włoskiego artysty/artystki, który by chciał wziąć udział w projekcie. Oczywiście od razu pomyślałem o Annalisie i zgodziła się. Przy okazji zapytała czy mogę napisać coś o Świętach, dała mi parę wskazówek i tak powstała “Che sia Natale”, jakoś pod koniec października. Pomyślałem, że czymś absolutnie genialnym i nowym byłoby gdyby w tym projekcie wziął udział jakiś polski artysta. Miałem na myśli różne opcje, ale ostatecznie Krzysztof Antkowiak okazał się najlepszą z nich.

Ma wspaniały, ciepły głos i doskonale pasuje do Annalisy. Szybka nauka włoskiego tekstu, trzeba przyznać że doskonale sobie z tym poradził, przylot do Rzymu, nagrania i ostateczny udany rezultat. Jesteśmy w trakcie realizacji projektu, o którym pisałem wyżej z artystami międzynarodowej sławy. Będą kolejne piosenki w duecie jak i solowe, piosenki popowe z polskim akcentem, polskimi emocjami.. ale to już inna historia.

Z Dariuszem Bednarskim rozmawiała Aleksandra Seghi.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *