Florenckie Targi Pitti Uomo – esencja mody męskiej – zarówno od strony wystawiających jak i oglądających

Pitti Uomo to coroczne, międzynarodowe targi mody męskiej. Prestiżowa włoska impreza – mająca miejsce od 07 do 10 stycznia 2020 roku – przyciąga do Florencji mnóstwo miłośników dobrego stylu.

Kawiarenki, place, wąskie uliczki starego miasta – tworzą idealne tło dla klasycznie szykownej lub wręcz ekstrawaganckiej rewii mody. Otóż goszczą tu celebryci, przedstawiciele przemysłu odzieżowego, (nie)zwykłe postacie prezentujące odważne stylizacje i… całe mnóstwo zaciekawionych przechodniów. Nie zawaham się stwierdzić, iż w tych dniach – Florencja (obok Mediolanu!) nie tylko fascynuje ale i zachęca oraz inspiruje do tworzenia nowych, przemyślanych oraz niezwykle wyrafinowanych stylizacji.

W czasie targów, na specjalnych stoiskach odzieżowych oraz z akcesoriami, prezentuje swoje produkty ponad 1.200 firm – niemal z całego świata, z czego 540 pochodzi z zagranicy. W tym samym czasie odbywają się pokazy mody prezentujące kolekcje na nowy sezon. Godne uwagi są ponadto towarzyszące, okolicznościowe konferencje, wykłady, warsztaty, prezentacje, wernisaże, spotkania ze stylistami, blogerami, autorami piszącymi o modzie męskiej jak i również liczne imprezy towarzyskie „z udziałem” charakterystycznej, toskańskiej gastronomii.

Pitti Uomo – w tym roku – promuje zrównoważoną modę łączącą prawdziwy kunszt i tradycję z wykorzystaniem nowoczesnej technologi oraz eksperymentalnych badań. Uroczysta inauguracja międzynarodowego wydarzenia odbyła się z udziałem Księcia Karola. W przesłanym nagraniu wideo, członek angielskiej rodziny królewskiej – podkreślił – nasze wspólne zaangażowanie w ochronę przyrody i zwierząt. Projekt Compaign for Wool – rozpoczął się już w 2010 roku i zachęca do współpracy hodowców, sprzedawców, stylistów a także projektantów – i mającej na celu zwiększenie świadomości wśród konsumentów. Szczególnie podkreśla niezwykłą wartość i wielką wszechstronność – naturalnej i 100% wełny. 97 edycja targów Pitti Uomo odnosi się nie tylko do świata mody i firm z branży, ale de facto stanowi część naszego życia i bezsprzecznie dotyczy nas wszystkich.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Agencji Tłumaczeń Lionspeech di Marco Tedeschi S.r.l. w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, Città di Castello, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych, doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.

Kontakt: [email protected]

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 69 = 70