Szkło ozdobne – nowoczesny trend wykończenia pomieszczeń

Istnieje bardzo dużo różnych sposobów na ozdabianie ścian. W chwili obecnej najbardziej popularnymi materiałami do ozdabiania ścian jest drewno, płytki ceramiczne oraz tapety. Jedak te jakże popularne materiały nie zadowolą bardziej wymagających klientów. Dla bardziej wymagających osób poleca się szkło ornamentowe. Czym jest szkło ornamentowe? Dlaczego warto szkło ornamentowe zastosować do ozdoby ścian w domu?

Czym jest szkło ornamentowe?

Szkło ornamentowe (zwane także szkłem zdobionym) to dekoracyjne szkło budowlane, które jest stosowane głównie we wnętrzach. Szkło ornamentowe daje możliwość stworzenia oryginalnej oraz interesującej stylistyki wnętrza. Dzięki szkle ornamentowym można wprowadzić ciekawy klimat w mieszkaniu oraz w miejscu pracy.                

Szkło ornamentowe będzie idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które cenią sobie połączenie piękna z funkcjonalnością. Dekoracyjne szkło ozdobne pięknie rozprasza światło, dzięki naniesionej na szkło strukturze- zapewnia niesamowite doznania wizualne.                

Główną zaletą szkła ornamentowego jest to, iż ten rodzaj szkła jest na tyle przejrzysty, aby przepuścić światło, a jednocześnie pozwala zachować prywatność- nie ukazuje wszystkiego co dzieje się po drugiej stronie. 

Jakie jest zastawanie szkła ornamentowego?

Szkło ornamentowe posiada bardzo szerokie zastosowanie dzięki różnorodności wzorów i kolorów.  Szkło zdobione wykorzystywane jest nie tylko w meblarstwie, lecz także w stolarce okiennej i drzwiowej. Szkło ornamentowe wykorzystuje się również do wykonywania dekoracyjnych kabin prysznicowych oraz dekoracyjnych elementów w szafkach kuchennych np: półek, frontów oraz szuflad.                  

Szkło ornamentowe stanowi także świetny materiał do budowy barierek oraz balustrad. Szkło dekoracyjne posiada również zastosowanie w budownictwie jako materiał do budowy różnych ścianek działowych oraz okładzin naściennych.

Jak dobrać szkło ornamentowe?

Bardzo ważną kwestią w wyborze szkła ornamentowego jest jego wzór. Kolor szkła jak również jego wzór warto dopasować do ogólnego stylu mieszkania.  Podczas wyboru szkła ornamentowego bardzo ważna jest również funkcja, która ma pełnić: czy ma być tylko elementem dekoracyjnym mebla? Czy może ma być tylko dekoracją wnętrza? A może ma dodatkowo osłaniać część pomieszczenia? 
                   

Szkło ornamentowe z drobnym wzorem zaleca się w przypadku pełnienia przez szkło zdobione tylko funkcji dekoracyjnej. Wtedy także zaleca się również dobór odpowiedniego oświetlenia, które uwypukli walory estetyczne szkła ornamentowego.                    

Coraz częściej szkło ornamentowe wykorzystywane jest do budowy szklanych przesłon w łazience. Jednak, gdy szkło ornamentowe pełni funkcję osłony to powinno być ono półprzezroczyste z dużym wzorem ornamentu.                     

Szkło ornamentowe powróciło jako bardzo modny element wystroju wnętrza. Niegraniczny dopływ światła przez szkło ornamentowe sprawia, iż nawet małe pomieszczenia stają się większe i przestronniejsze. Duży wybór kolorów i wzorów sprawia, iż każdy może znaleźć idealne szkło ornamentowe do swojego wnętrza.              

Artykuł powstał we współpracy z szyby-dekoracyjne.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *