Uczniowie Szkół Polskich w Rzymie i Ostii na spotkaniu z Elżbietą Ficowską, najmłodszym uratowanym przez Irenę Sendler dzieckiem

Z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Ambasada Polska w Rzymie zaprosiła uczniów Szkół Polskich w Rzymie i Ostii na spotkanie z Panią Elzbietą Ficowską, najmłodszym uratowanym przez Irenę Sendler dzieckiem z getta warszawskiego.

W spotkaniu uczestniczył również reżyser Roberto Giordano, reżyser, autor takich projektów jak „Irena Sendler. La terza madre del ghetto di Varsavia”.

Pani Elżbieta opowiadając zebranym historię swojego życia wielokrotnie podkreślała, że uratowała ją dobra wola, miłość otaczających ją ludzi oraz wartości, którymi się kierowali. W przesłaniu skierowanym do młodych przywołała słowa profesora Władysława Bartoszewskiego :”Warto być przyzwoitym!” Zawsze.

Spotkanie było również okazją do podsumowania pracy uczniów i nauczycieli biorących udział w tegorocznej edycji Konkursu MIUR i UCEI – Młodzi pamiętają o Shoah. Liczne wyróżnienia i dyplomy niech będą świadectwem zaangażowania Szkoły Polskiej w Rzymie w procesie upamiętniania tragedii Zagłady i wysiłków, które podejmujemy aby wychowywać naszych uczniów w poszanowaniu godności innych ludzi, innych narodów, kultur i religii.

Dziękujemy Polskiej Szkole w Rzymie za udostępnienie materiałów 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 31 = 38