Abbonamento Musei Piemonte/Valle d’Aosta – czyli jak zwiedzać taniej…

Abbonamento Musei – jak sama nazwa wskazuje, to abonament, karta która jest niezwykle popularna pośród Włochów, nie tylko Regionie Piemonte. Jest reklamowana pod hasłem: ,,Cała sztuka jaką chcesz, tyle razy ile chcesz.”

Jest to jeden ze sposobów, jak w bardzo znaczący sposób obniżyć koszty uczestnictwa w życiu kulturalnym w północnych Włoszech, bowiem od września 2019 r., do Abbonamento Musei Piemonte został dołączony również autonomiczny region Valle d’Aosta. Od tej pory posiadacze karty mogą bezpłatnie lub ze znacznymi zniżkami odwiedzić ponad 150 muzeów, siedzib królewskich, parków, twierdz obronnych, ruin z czasów rzymskich. Mogą zobaczyć wystawy malarskie lub zakupić bilety na koncert czy spektakl teatralny, a także wziąć udział w wielu wydarzeniach specjalnych przewidzianych tylko abonentów lub systematycznie odkrywać Turyn i okolice w ramach programu ,,Grand Tour”. Oferta jest praktycznie nieograniczona i bardzo dokładnie opisana w dołączanych do karty informatorach lub na stronie internetowej.

Możliwe jest wykupienie podobnego abonamentu także w regionie Lombardia lub też zakup specjalnej połączonej karty Abbonamento Musei Formula Extra (obejmującej Piemonte, Valle d’Aosta i Lombardia).

Jednorazowy koszt zakupu karty w zależności od opcji jest znaczący wynosi bowiem od 52 Euro (Abbonamento Musei Piemonte/Valle d’Aosta) do 87 Euro (Formula Extra), ale są również przewidziane znacznie niższe opłaty w przypadku opcji: Extra Senior, Extra Jung czy Extra Junior.

To nie jest wcale wygórowana kwota, o ile pamiętamy, że karty można używać przez 365 dni w roku od daty jej aktywacji i przeliczymy koszty średniej ceny jednorazowego biletu do muzeum – 10-12 Euro. Obecnie możliwe jest oczywiście zakupienie karty on-line na stronie internetowej. https://piemonte.abbonamentomusei.it/

To propozycja nie tylko dla pasjonatów kultury, ale również dla tych, którzy po prostu chcą zobaczyć więcej…

Korespondencja z Piemontu: Katarzyna Dyrska, prawniczka, pasjonatka nie tylko włoskiej kultury [email protected]

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *