Zapisy do Katolickiej Polskiej Szkoły Podstawowej w Rzymie na rok szkolny 2020/2021

Katolicka Polska Szkoła Podstawowa jest sobotnią szkołą polonijną, do której przyjmowane są dzieci z rodzin polskich i polsko-włoskich bez względu na to jakie posiadają obywatelstwo. W ciepłej, rodzinnej atmosferze uczniowie doskonalą znajomość języka polskiego oraz zdobywają wiedzę o Polsce.Realizowane programy nauczania, oparte o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, ułatwiają dzieciom wyjeżdżającym do Polski podjęcie nauki w polskiej szkole. Po ustaleniu szczegółów z Duszpasterzem Szkoły, trzyletni cykl katechezy w klasach I-III może być zaliczony jako przygotowanie do I Komunii św.Zajęcia odbywają się w soboty (według ustalonego planu lekcji) w godz. 9.00 – 14.30. Lokal szkolny znajduje się w budynku Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek przy via Marcantonio Colonna 52 (w pobliżu stacji metra Lepanto).

Więcej informacji o szkole i zapisach można uzyskać pod numerem telefonu tel. 340 1495096 lub poprzez adres e-mail: a.siess@hotmail.com


Dnia 22 lutego (sobota) w godz. 14.30 – 15.30 będzie można obejrzeć lokal szkolny znajdujący się przy ul. Marcantonio Colonna 52.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *