Mat czy połysk? Co będzie królować w meblach kuchennych w 2020 roku?

Od kilku lat jednym z najważniejszych trendów w meblach kuchennych na wymiar i gotowych była biel i wykończenie błyszczące. Najczęściej sięgaliśmy po kuchnie lakierowane, uważając, że wyglądają modnie i że są łatwe w utrzymaniu czystości. Jak jednak będzie w 2020 roku? Co dziś chętniej wybierzemy – meble matowe czy z połyskiem? Sprawdź w naszym artykule!

Pożegnanie z błyszczącymi meblami kuchennymi?

Najważniejszą zmianą, która czeka nas w 2020 roku to odejście z mody kuchni na wysoki połysk, szczególnie tych w kolorze białym. Te królowały przez ostatnie lata, ale przyszedł czas na zmiany. Jest jednak jeden wyjątek – w małych kuchniach nadal te meble będą się pojawiać, ze względu na ich największą zaletę – błyszczące meble kuchenne na wymiar optycznie powiększają przestrzeń. Przez to, że odbijają promienie słoneczne, dają wrażenie większej przestrzeni. Działają podobnie jak lustra, oczywiście o ile są utrzymane w czystości. Dlatego, jeśli zależy nam na powiększeniu kuchni, warto sięgać po meble do kuchni z połyskiem. Zmniejszenie popularności tych szafek kuchennych na pewno spodoba się tym, którzy nie mają czasu ciągle czyścić kuchni i pozbywać się śladów palców.

Matowe fronty szafek kuchennych – trendy 2020

Zdecydowanie w najbliższych latach królować będą matowe fronty mebli do kuchni. Wynika to przede wszystkim z tego, że ten typ wykończenia frontów dobrze prezentuje się na praktycznie wszystkich materiałach. Do tego jest to rozwiązanie nadające meblom bardzo elegancki i ponadczasowy charakter. Jeśli więc cenimy klasyczny styl we wnętrzach, matowe meble kuchenne na wymiar będą dla nas doskonałym rozwiązaniem. Ich zaletą jest również to, że pasują do każdego wnętrza oraz dobrze prezentują się we wszystkich kolorach – od pasteli po granaty i czerń.

Moda na matową ekologię w meblach kuchennych na wymiar

W 2020 roku dużą popularnością cieszyć się będą matowe kuchnie w naturalnych barwach i z ekologicznych materiałów. Coraz chętniej sięgamy po meble kuchenne w kolorach ziemi – beżach, brązach oraz te wykonane z naturalnego drewna. Jest to zgodne z rosnącymi w siłę trendów ekologicznych. Oprócz tego naturalne meble kuchenne wyglądają świeżo, a domowi nadają rodzinnego charakteru. Brązy czy beże doskonale ocieplają wnętrze, szczególnie jeśli są w matowym wykończeniu. Dlatego tego typu meble kuchenne na wymiar będą stawały się coraz bardziej popularne. Matowe, naturalne kuchnie pasują do wielu, popularnych w naszym kraju stylów od rustykalnego, przez prowansalski aż po skandynawski i klasyczny.

Zalety i wady matowych mebli kuchennych na wymiar

Przede wszystkim matowe meble do kuchni są trwałe, odporne na trudne warunki panujące w kuchni. Łatwo jest je utrzymać w czystości oraz nie widać na nich tak bardzo zabrudzeń czy odcisków palców. Powinny po nie sięgać więc przede wszystkim rodziny z dziećmi czy zwierzętami. Matowy lakier na frontach szafek na wymiar trudniej jest porysować czy uszkodzić. Gdy już do tego dojdzie, takie zmiany są zdecydowanie mniej widoczne niż na meblach do kuchni lakierowanych na wysoki połysk. Dużo mniej też zauważalny będzie na nich kurz czy zabrudzenia.

Niestety meble do kuchni z matowym wykończeniem nie posiadają zdolności do powiększania optycznego naszego wnętrza. Musimy więc uważać, dobierając ten typ szafek do kuchni małych. Ważny w takich przypadkach będzie kolor, na który się zdecydujemy.

Meble kuchenne na wymiar z połyskiem czy matowe – co wybrać w 2020 roku?

Zdecydowanie kupując meble kuchenne w 2020 roku, powinniśmy wybrać te z matowym wykończeniem. Przez najbliższe lata to właśnie one będą gościć w naszych mieszkaniach. Matowe szafki na wymiar do kuchni sprawia, że wnętrze będzie eleganckie i ponadczasowe. Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzemy, będą wyglądać modnie i ładnie. Na pewno warto również bliżej przyjrzeć się trendowi na matowe, naturalne meble do kuchni, wykonane z drewna. Matowy lakier pięknie uwypukla słoje, przez co wnętrze zyskuje wyjątkowego charakteru.

Przygotowanie artykułu:
Artykuł został opracowany przy współpracy z Meble Mistrz – producentem specjalizującym się w meblach na wymiarDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *