Koronawirus w 50 krajach, przy czym do ok. 20 krajów dotarł z Włoch. Ograniczenia dla podróżujacych

Koronawirus dotarł już do przynajmniej 50 krajów świata: Azja, Europa: 19 krajów, Afryka, Oceania), przy czym do blisko 20 państw dostał się poprzez osoby podróżujące z Włoch, dlatego w ostatnich dniach coraz więcej lokalnych władz sanitarnych ogranicza przepływ osób podróżujących z Włoch, a przede wszystkim osób pochodzących z regionów najbardziej zagrożonych. Aktualne informacje na temat restrykcyjnych rozporządzeń dla podróżnych podaje włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na stronie: www.viaggiaresicuri.it

Pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa Włochy mają smutny prymat w Europie (aktualna sytuacja na stronie: European Centre for Disease Prevention and Control link). Statystyki z 28 lutego podają 888 zarażonych, w tym 531 osób w regionie Lombardii (zmarło 17 osób), 151 osób w Wenecji Euganejskiej (zmarły 2 osoby), 145 osób w Emilii Romagni (zmarły 2 osoby), 19 osób w Ligurii, 11 w Piemoncie, 8 w Toskanii, 6 w Marche, 4 na Sycylii i w Kampanii, 3 osoby w Lacjum i Apulii, pojedyncze przypadki w Alto Adige, Abruzji i Kalabrii.

Wiele linii lotniczych drastycznie zredukowało swoje przeloty na trasach krajowych i międzynarodowych (Alitalia zredukowała aż 38 tras). Tylko w Mediolanie liczba podróżujących z lotnisk Malpensa i Linate, a także z Bargamo Orio al Serio zmniejszyła się o ponad 30%. Eksperci twierdzą że loty mogą być anulowane jeszcze przynajmniej do początku kwietnia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *