Koronawirus, Włochy podzielone na trzy

Według ostatnich rozporządzeń Włochy zostały podzielone na trzy strefy. Jak narazie podział będzie obowiązywać do 8 marca br.:

  1. Czerwona strefa obejmująca gminy w Lombardii: Bertonico, Casalpusterlengo, Castelgerundo, Castiglione D’Adda, Codogno, Fombio, Maleo, San Fiorano, Somaglia, Terranova dei Passerini oraz gminę Vò w Veneto. Z tej strefy nie można wyjechać, panuje również zakaz wstępu. Zostały zawieszone wydarzenia i inicjatywy, zamknięte są szkoły, anulowane wycieczki szkolne, zamknięte muzea i inne instytucje kulturalne. Została zawieszona działalność urzędów publicznych (z wyjątkiem niezbędnych usług), zamknięto wszelką działalność komercyjną z wyjątkiem działalności użyteczności publicznej, zawieszono usługi transportowe.
  2. Żółta strefa obejmująca Emilię Romanię, Lombardię, Veneto, prowincje Pesaro i Urbino oraz Savonę. W tej strefie zawieszone są imprezy i zawody sportowe oraz wyjazdy kibiców. Jednak mogą odbywać się mecze bez kibiców. Zawieszone są wydarzenia kulturalne, rekreacyjne, sportowe i religijne. Szkoły pozostaną zamknięte. Bary i restauracje będą mogły obsługiwać klientów tylko z miejscem siedzącym, a klienci będą musieli pozostać na dystans jednego metra. W weekend w prowincjach Bergamo, Lodi, Piacenzy i Cremony prawdopodobnie duże centra handlowe zostaną zamknięte. Siłownie, centra sportowe i spa pozostaną zamknięte w Lombardii i prowincji Piacenzy.
  3. Pozostała część terytorium włoskiego. W tej strefie środki dezynfekujące w instytucjach publicznych będą do dyspozycji wszystkich przychodzących. Do 15 marca br. zostały zawieszone wycieczki szkolne. Firmy transportowe będą musiały zająć się dodatkową dezynfekcją środków transportu. Wszyscy Ci, którzy po 14 lutym br. wrócili z Chin lub z czerwonej strefy włoskiej muszą o tym poinformować miejscowy ośrodek zdrowia ASL.One thought on “Koronawirus, Włochy podzielone na trzy

  1. XYZ

    W Italii mówi się otwarcie o problemach również tych związanych z epudemia. Informacje przekazywanie w mediach społecznościowych jednak nie zawsze odzwierciedlaja prawdę mieszkam w Italii od lat i pomimo różnych kryzysów i wirusów nie zamierzam wracać bo w tym kraju żyje się dobrze ….mam natomiast pytanie….w RP nie ma żadnych problemów, wirusy nie dochodzą czy też jak zwykle w eter wychodzą tylko informacje wygodne dla grup elitarnych ????

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *