Czy montaż instalacji LPG się opłaca?

Instalacje LPG w Poznaniu cieszą się dużą popularnością, ponieważ tankowanie samochodu na gaz może być dużo tańsze niż korzystanie z benzyny. Czy to jedyna zaleta instalacji LPG i czy jej montaż zawsze się opłaca? Poniżej rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

Główna zaleta gazu, czyli zyski ekonomiczne

Czynnikiem, który przemawia za montażem instalacji gazowej są oszczędności. Ceny benzyny stale rosną, a zdecydowanie się na gaz pozwala na obniżenie kosztów paliwa niemal o połowę, szczególnie na dłuższych trasach. Poprawnie założona instalacja nie wpływa na wydajność pojazdu, choć można się spotkać z taką opinią. Zmiana w osiągach silnika może nastąpić tylko wtedy, jeżeli gaz zostanie źle założony. Nie bez znaczenia jest jakość zamontowanego układu, dlatego warto skorzystać z usług zaufanej firmy, która doradzi i wybierze najlepszy rodzaj instalacji. Niestety, ale nie w każdym samochodzie, montaż instalacji gazowej będzie opłacalny. Przed podjęciem decyzji, polecamy obliczyć ilość pokonywanych kilometrów, spalanie oraz ceny paliwa i porównać ewentualne zyski. 

Skorzystanie z usług osób, które nie znają się na montażu LPG niesie ryzyko uszkodzenia silnika lub podatności na awarię. Na instalacji LPG w Poznaniu nie warto oszczędzać! 

Kiedy lepiej nie decydować się na instalację LPG?

Chociaż ceny gazu są niższe niż benzyny, to montaż instalacji gazowej nie zawsze się opłaca. Kiedy zdecydowanie się na gaz nie jest dobrym pomysłem?  

  • gdy poruszasz się tylko po mieście i nie robisz długich tras
  • kiedy korzystasz z podziemnego parkingu 
  • jeśli nie jeździsz płynnie (preferujesz tzw. ostrą jazdę) 
  • jeżeli okres eksploatacji samochodu jest bardzo krótki 
  • kiedy nie chce często odwiedzać stacji paliw 
  • w sytuacji, gdy masz mały bagażnik i nie chce stracić więcej miejsca 

Pod względem ekonomicznym, instalacja LPG także nie zawsze się opłaca, ponieważ w przypadku zakupu taniego samochodu, koszt montażu i przeglądów technicznych może okazać się wyższy niż potencjalne oszczędności. 

Wpływ instalacji LPG na środowisko 

Obniżenie kosztów eksploatacji to nie jedyna korzyść instalacji LPG. Gaz ma o wiele mniej negatywny wpływ na środowisko, dlatego jest ekologiczną alternatywą dla innych paliw. Jeżeli chcesz jeździć taniej i ekologicznie, powinieneś skorzystać z usług montażu instalacji LPG w Poznaniu. 

Decydując się na instalację LPG należy pamiętać o corocznym serwisie technicznym, najlepiej w miejscu, w którym korzystaliśmy z usług montażu. W czasie przeglądu sprawdzana jest szczelność i sprawność poszczególnych elementów (np. przewodów instalacyjnych).

Artykuł powstał we współpracy z Serwis.niedzwiedz-lock.pl.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

59 + = 62