Całe Włochy poddane kwarantannie: COVID-19

„Wszyscy musimy natychmiast zrobić to co do nas należy ”. Tymi słowami premier Giuseppe Conte rozszerzył obszar kwarantanny na cały kraj. Żadnej strefy czerwonej czy pomarańczowej. Całe Włochy zdefiniowane są jako „obszar chroniony”. Wyjazdy dozwolone tylko z „udowodnionych powodów zawodowych, nagłych przypadków czy względów zdrowotnych”. Zabronione także wszelkiego typu wydarzenia skupiajace ludzi.

Środki bezpieczeństwa przyjęte dla Lombardii i pozostałych 14 prowincji północnych są teraz rozszerzone na wszystkie regiony. Szkoły będą zamknięte w całym kraju przynajmniej do 3 kwietnia.

Przestrzega się wszystkich obywateli do stosowania się do przyjętych środków ostrożności . Ci, którzy naruszają zasady musza wiedzieć, że zagrażają zdrowiu innych, szczególnie osób najbardziej wrażliwych na zarażenie sie wirusem.

Podkreślono także konieczność przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa, który nakłada obowiązek „porzucenia wszystkiego dla ochrony zdrowia obywateli. Nadszedł moment odpowiedzialności.

Korespondencja z Emilii Romanii: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 34 = 42