Koronawirus: solidarne akcje w całych Włoszech

Całe Włochy mobilizują się w solidarnych akcjach aby aktywnie wesprzeć walkę z koronawirusem. Internet aż huczy o nowych inicjatywach, zbiórkach funduszy, zakupie sprzętu czy materiałów dla szpitali, bezpłatnych usługach dla mieszkańców pozamykanych w domach…

Kolejny raz Włosi pokazują światu jak doskonale potrafią się zorganizować i jak szczodrze potrafią się dzielić w dramatycznym dla nich okresie epidemii. Głównym celem akcji jest pomoc mieszkańcom utrzymać w miarę możliwości swój dawny standard życiowy, a firmom kontynuowanie ich działalności poprzez smart-working, przy jednoczesnym przestrzeganiu przepisów nowego dekretu.

Wolontariusze ogromnej liczby stowarzyszeń dostarczają bezpłatnie zakupy i lekarstwa starszym i niepełnosprawnym mieszkańcom. W Ligurii, przykładowo, oferuje się umeblowane mieszkania gratis dla lekarzy i pielęgniarzy, którzy muszą z daleka dojeżdżać do szpitala. Także instytucje i duże przedsiębiorstwa wspierają społeczeństwo jak mogą. Ministero per l’Innovazione tecnologica e la Digitalizzazione promuje inicjatywę bezpłatnych usług i programów online. Media prasowe np. La Stampa czy La Repubblica oferują bezpłatnie okresowy abonament, niektóre sieci komórkowe przeznaczyły dodatkową darmową nawigację.

Rozrywki też nie brakuje, gdy już nawet internet nie wystarcza… z pomocą przychodzi prawdziwie włoska kreatywność, jak na przykład w Benevento, muzyka na żywo z balkonów!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 17 = 19