Włochy i koronawirus: nowy dekret, ostatnie dane i sytuacja w kraju

Według ostatnich danych we Włoszech na koronawirusa choruje 37.860 osób. 5.129 osób wyzdrowiało, 4.032 zmarło. Roberto Bernabei specjalista od geriatri Technicznego Komitetu Naukowego powiedział, że tylko 0,8% zmarłych nie cierpiało na żadną patologię. 25% zmarłych cierpiała na 1 patologię, kolejne 25% cierpiało na 2 patologie oraz 48% na trzy. 10% zmarłych miała poniżej 60 lat.

Parking szpitala

Tymczasem rząd wydał kolejny dekret, który będzie obowiązywał do 25 marca br. Zamknięte zostają parki, wille, place zabaw, ogrody publiczne. Można uprawiać sport w pobliżu własnego domu, pod warunkiem, że w każdym przypadku zostanie zachowana odległość co najmniej jednego metra od siebie. Zabawa lub rekreacja na świeżym powietrzu są dozwolone. Zamknięte zostają sklepy spożywcze na dworcach kolejowych. Zakaz wyjazdu do drugich domów.

Przez następne dwie niedziele sklepy zostaną całkowicie zamnięte w regionach takich jak Sycylia, Veneto, Friuli Venezia Giulia, Emilia Romania, Kampania, Kalabria. W pozostałych regionach sklepy będą czynne we wszystkie niedziele.

243 burmistrzów gmin w prowincji Bergamo napisało list do premiera Giuseppe Conte oraz gubernatora Lombardii Attilio Fontana. Podkreślili, że obecna sytuacja w Lombardii, a w szczególności w rejonie Bergamo jest tragiczna. Wszyscy zgodnie uważają, że przyjęcie nowych środków ograniczających może stanowić jedyne i pożądane rozwiązanie tragedii, gdyż wzrost liczby zakażeń koronawirusem nieubłaganie rośnie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + = 18