Nowe życie starego drewnianego tarasu

We własnym domu każdy czuje się bezpiecznie, swobodnie i po prostu dobrze. Każdy urządza sobie swój dom według własnych potrzeb, tak by można było w nim wygodnie mieszkać. Jednak nie można też zapomnieć o odpowiednim zagospodarowaniu tarasu, jeśli się taki posiada przy domu. Zwłaszcza letnią porą, przebywanie na tarasie, może być bardzo relaksujące i przyjemne.

Cały taras w drewnie

Decydując się na wybudowanie tarasu przy domu, ma się do wyboru dwie opcje. Można wybudować taras betonowy albo taras drewniany. Obie te opcje mają swoje zalety, ale to właśnie taras drewniany ma w sobie wiele uroku, jest też przytulny i wygodny w użytkowaniu. Co jednak zrobić, gdy taras drewniany ma już swoje lata? Wtedy trzeba go po prostu odnowić. Koszt renowacji drewnianego tarasu jest niewielki a tym sposobem można dać mu nowe życie i całkiem zmienić jego wizerunek. Poniżej znajduje się kilka cennych wskazówek, jak odnowić taras niewielkim kosztem i bez większego wysiłku.

Jak odnowić taras drewniany

Każdy drewniany taras, trzeba renomować co najmniej raz na parę lat, czym częściej tym lepiej. Drewno jest piękne, ale wymaga intensywnej pielęgnacji by utrzymało swoje walory estetyczne. Do renowacji drewnianych tarasów przeznaczone są specjalne środki, które można zakupić w każdym sklepie budowlanym. Do nich należą oleje do drewna oraz impregnaty do drewna. Najlepszą propozycją są specjalne oleje do drewna. Mimo, że ich cena do najtańszych nie należy, to jednak ich działanie jest bardzo skuteczne. Natychmiast po nałożeniu odżywiają drewno, nadają mu zdrowego wyglądu, pogłębiają jego kolor a także zabezpieczają je przed wysuszeniem oraz przed wchłanianiem wody. Olejować powinno się drewno raz w roku, ewentualnie co dwa lata.

Impregnaty do drewna

Jeśli zaś chodzi o impregnaty, tych można używać nawet kilka razy w roku. Ich działanie nie jest tak mocne jak działanie olejów do drewna, ale dzięki impregnatom można szybko zmienić odcień drewnianej balustrady, schodów czy desek tarasowych. Koszt zakupu takiego impregnatu jest dosyć niski a dostępność odcieni jest bardzo duża.

Taras drewniany renowacja

Jeśli jednak stan drewnianego tarasu pozostawia wiele do życzenia, drewno z którego został on wykonany jest popękane, miejscami się kruszy i ma ubytki, wtedy konieczna będzie profesjonalna renowacja tarasu przez firmę stolarską. Odnawianie tarasu przez tego typu firmę, jest z pewnością kosztowniejsze niż renowacja na swoją rękę, ale można mieć pewność, że taras zostanie odnowiony solidnie i będzie nam służył przez kolejne długie lata. Poprzez profesjonalną renowację tarasu można rozumieć wymianę starych, zniszczonych desek tarasowych, wymianę balustrad czy odnowienie schodów na taras. To także całkowita zmiana kolorystyki tarasu oraz zabezpieczenie go na kolejne lata.

Drewniany taras pasuje do każdego domu, zarówno tego nieco starszego, jak i do nowego budownictwa. Koszt wykonania takiego tarasu nikogo nie zaszokuje i bez problemu można znaleźć firmę, która zbuduje dla nas taki taras lub nam go odrestauruje.

Polecamy: https://budosfera.pl/jak-odnowic-drewniany-taras/
2 thoughts on “Nowe życie starego drewnianego tarasu

  1. emika

    stosowaliśmy lakier bezpokładowy vidaron do odnawiania naszego parkietu, jego aplikacja jest wyjątkowo łatwa, a uzyskana powierzchnia lakiernicza trwała i odporna

    Reply
  2. onka

    Dąb na schodach jest piękny, ale od razu przy takim drewnie musi być dany dobry lakier. Osobiście polecam Vidaron, sprawdzi się idealnie i zabezpieczy drewno przed uszkodzeniami

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *