Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Po raz pierwszy w historii, o godzinie 17.00 dnia 11 kwietnia br., w Wielką Sobotę, nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego będzie transmitowane z Katedry w Turynie.

            Taki komunikat, ogłosił w dniu wczorajszym Arcybiskup Turynu i Biskup Susy mons. Cesare Nosiglia, który będzie osobiście przewodniczył modlitwie i medytacji.

Za pośrednictwem telewizji i mediów społecznościowych, każdy wierny będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu, na zakończenie którego, wystąpią również eksperci zajmujący się badaniami Całunu Turyńskiego i specjalni goście – ,,świadkowie”.

            Jak oświadczył w swoim wystąpieniu Arcybiskup C. Nosiglia propozycja takiej modlitwy, jest odpowiedzią na zapytania, które otrzymuje:

,,Drodzy Przyjaciele, są tysiące i tysiące wiadomości pochodzących, od wiernych, seniorów, dorosłych i młodych, pytających mnie, czy w momencie, gdy doświadczamy tak ciężkiej próby, można by było w czasie Wielkiego Tygodnia, modlić się przed Całunem Turyńskim, wypraszając u Chrystusa pogrzebanego i zmartwychwstałego – co Święty Całun prezentuje w sposób tak prawdziwy i konkretny – łaskę przezwyciężenia zła, jak to zrobił On, zawierzając się dobroci i miłosierdziu Boga”.

I jak zaznaczył w dalszej części swojej wypowiedzi:

,,Dzięki telewizji i mediom społecznościowym, ten czas kontemplacji staje się dostępny dla wszystkich, na całym świecie; Oblicze z Całunu Turyńskiego przypomina nam mękę i śmierć Boga, ale otwiera także nasze serce na wiarę w Jego zmartwychwstanie.”

W najbliższych dniach zostaną udostępnione dokładne informacje, na jakich kanałach telewizyjnych i pod jakim adresami stron internetowych, będzie można uczestniczyć w bezpośredniej modlitwie przed Całunem Turyńskim.

Czytaj więcej: www.diocesi.torino.it/site/mons-nosiglia-comunicazioni-importanti-in-diretta-alle-12/

Korespondencja z Piemontu: Katarzyna E. Dyrska, prawniczka, pasjonatka nie tylko włoskiej kultury [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *